Kranjec kontuzjowany, zimowe starty Słoweńca niepewne

Kranjec kontuzjowany, zimowe starty Słoweńca niepewne

Kranjec Robert WC.Planica.2016 fot.Bartosz.Leja  - Kranjec kontuzjowany, zimowe starty Słoweńca niepewnePo niepokojących informacjach dotyczących stanu zdrowia Jerneja Damjana, ze Słowenii napływają kolejne wieści dotyczące kontuzji jednego z kluczowych podopiecznych Gorana Janusa. Robert Kranjec, bo o nim mowa, po środowych badaniach dowiedział się o uszkodzeniu więzadeł krzyżowych w kolanie i będzie zmuszony do przerwy w skokach.

 

Jeszcze we wtorek informowaliśmy o problemach Jerneja Damjan z kolanem, a już dziś pojawiły się kolejne doniesienie związane z kłopotami zdrowotnymi jednego z najbardziej doświadczonych słoweńskich skoczków narciarskich. 35-letni Robert Kranjec drobnego urazy kolana nabawił się już podczas finału tegorocznego cyklu FIS Grand Prix, kiedy to wraz z kolegami z drużyny rozgrzewał się grając w siatkówkę. Przez kilkanaście dni zawodnik odpoczywał, po czym powrócił na skocznię już w Oberstdorfie w czasie pierwszych w sezonie treningów na torach lodowych. Tam okazało się jednak, że uraz jest poważniejszy niż przypuszczano.

Rezonans magnetyczny wykonany już w kraju ujawnił uszkodzenie więzadeł krzyżowych w dokuczającym Słoweńcowi kolanie. Nie wiadomo jeszcze jak długa przerwa czeka mistrza świata w lotach z 2012 roku, jednak w przypadku podobnych urazów zawodnicy często byli zmuszeni do kilkumiesięcznej absencji. Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia więzadeł, a to będzie wiadome dopiero po dokładniejszych badaniach.

Dodajmy, że w ostatnich latach reprezentant klubu SK Triglav Kranj miał wyjątkowego pecha związanego z kontuzjami. Kranjec doznawał m.in. urazów barku, a także kolana. Nie przeszkodziło mu to jednak w stawaniu na podiach poszczególnych konkursów Pucharu Świata oraz cyklu FIS Grand Prix. Jak się okazuje, i tym razem Słoweniec okupi sukcesy pechową kontuzją. Dodajmy, że 35-latek ma za sobą całkiem obiecujący sezon letni, w którym zajął 8. lokatę w klasyfikacji generalnej LGP odnosząc triumf w konkursie w Czajkowskim. Miejmy nadzieję, że tym razem doświadczony skoczek będzie miał więcej szczęścia podczas lekarskich diagnoz. Szczegóły i plany dotyczące leczenia kontuzjowanego kolana poznamy w najbliższych dniach.

 

źródło: siol.net

 
Podziel się: