You are currently viewing Lundby i Tande najlepsi w mistrzostwach Norwegii

Lundby i Tande najlepsi w mistrzostwach Norwegii

W momencie, kiedy większość reprezentacji liczących się w skokach narciarskich ma już za sobą letnie mistrzostwa, gdy sezon zimowy zbliża się nieuchronnie, najlepsi Norwegowie zmierzyli się w krajowym czempionacie, rozegranym na normalnej skoczni w Oslo. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Maren Lundby, zaś w rywalizacji mężczyzn zwycięzcą został Daniel-Andre Tande. 

W zawodach kobiet, w których do walki o medale przystąpiło trzynaście zawodniczek, żadnych złudzeń rywalkom nie pozostawiła Maren Lundby. O niemal 60 punktów, skacząc 100,5 oraz 100 metrów, wyprzedziła drugą w klasyfikacji, 17-letnią Silje Opseth. Srebrny medal młodej skoczkini zapewniły próby na 88,5 oraz 84 metry. Na trzecim miejscu znalazła się najbardziej doświadczona spośród wszystkich startujących zawodniczek Anniken Mork, która wylądowała na 84. oraz 86. metrze.

W konkursie panów najlepszy okazał się Daniel-Andre Tande. Siódmy zawodnik klasyfikacji generalnej ubiegłego sezonu Pucharu Świata jako jedyny skoczek przekroczył rozmiar skoczni, usytuowany na 106. metrze, skacząc w pierwszej serii 109,5 metra. W drugiej odsłonie rywalizacji dołożył 101 metrów, co dało mu ponad 6-punktową przewagę nad kolejnym rywalem. Na drugim miejscu niespodziewanie znalazł się kombinator norweski Jarl Magnus Riiber, zwycięzca tegorocznej Letniej Grand Prix w tej konkurencji, który skoczył 102 i 103 metry. Brązowy medal trafił do Halvora Egnera Graneruda, który osiągnął 106 oraz 95,5 metra i tym samym nie wykorzystał szansy na wygraną, którą dawała mu strata 0,5 punktu, jaką miał do Tandego po pierwszej serii.

Poza podium, dopiero na szóstej lokacie, wylądował Johann Andre Forfang, kreowany przez rodzime media na następcę kontuzjowanego Kennetha Gangnesa oraz nowego lidera norweskiej kadry. Mistrz świata juniorów na półmetku znajdował się tuż za czołową trójką, po skoku na 101,5 metra, ale w drugiej serii wylądował na 93. metrze, czym przekreślił swoje nadzieje na wywalczenie medalu. Na dziesiątej pozycji z kolei znalazł się rekordzista świata w długości lotu, Anders Fannemel, który skoczył 96 oraz 91 metrów.

W niedzielę, także na skoczni normalnej, rozegrany zostanie konkurs drużynowy.

Pełne wyniki zawodów

źródło: emitliveserver.cloudapp. net

Dodaj komentarz