Zimowe treningi Polaków – kadra A w Lillehammer, kadry B i C w Ramsau

Zimowe treningi Polaków – kadra A w Lillehammer, kadry B i C w Ramsau

IMG 9216 2 - Zimowe treningi Polaków - kadra A w Lillehammer, kadry B i C w RamsauObiekty w Lillehammer i Ramsau będą w najbliższym tygodniu bazą dla naszych skoczków narciarskich, którzy intensywnie przygotowują się do rozpoczynającego się już wkrótce sezonu zimowego 2016/2017. Jutro do Norwegii wyruszą podopieczni trenera Stefana Horngachera z kadry A, natomiast w Austrii potrenują zawodnicy kadr B i C.

 
Mateja Robert S.Piwowar 300x200 - Zimowe treningi Polaków - kadra A w Lillehammer, kadry B i C w Ramsau
Robert Mateja, fot. Stefan Piwowar

O tym, że polska kadra na Puchar Świata uda się na obiekty Lysgaardsbakkene do Lillehammer informowaliśmy już wczoraj. Dziś okazuje się, że plany związane ze skokami na śniegu mają także grupy prowadzone przez Roberta Mateję (kadra B) i Macieja Maciusiaka (kadra C). Kadra składająca się z juniorów już dziś jest w drodze do Ramsau, a jutro zasilą ją zawodnicy z kadry B. W dalszej części miesiąca w Ramsau trenować będą także nasze skoczkinie narciarskie.

Inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w dniach 25-26 listopada w fińskiej Ruce koło Kuusamo. Na starcie tych konkursów pojawi się siedmiu naszych reprezentantów, którzy mają już za sobą dwa zgrupowania na torach lodowych: w Oberstdorfie i Hinzenbach, a jutro wyruszą do Lillehammer, aby oddać pierwsze skoki na śniegu. Zdecydowaliśmy się na Lillehammer, ponieważ Norwegowie przygotowali dużą skocznię, na której nam zależy. W Ramsau moglibyśmy skakać tylko na normalnym obiekcie, a w Norwegii chcemy potrenować na obu skoczniach, jeśli tylko będzie to możliwe. Mam nadzieję, że warunki atmosferyczne będą dobre i na to pozwolą. Będziemy skakać od środy do piątku – zapowiada trener Stefan Horngacher. Szkoleniowiec dodał też, że jest bardzo zadowolony z poprzedniego zgrupowania w Hinzenbach. To był perfekcyjny trening.

DSC 0038 300x200 - Zimowe treningi Polaków - kadra A w Lillehammer, kadry B i C w Ramsau
Maciej Maciusiak, fot. Bartosz Leja

Już dziś w drodze do austriackiego Ramsau jest kadra C prowadzona przez trenera Macieja Maciusiaka. Jutro dołączą do nich zawodnicy Roberta Matei z kadry B. Obie kadry razem będą się tam do końca tygodnia przygotowywać do sezonu zimowego. W dalszej części listopada treningi w Ramsau planuje też szkoleniowiec kadry kobiet Sławomir Hankus.

Do Polski zima w pełni zawitała dopiero kilka dni temu, w związku z tym żaden obiekt nie jest jeszcze przygotowany do przeprowadzenia treningów na śniegu. Najbliżej tego zadania są zarządzający skocznią w Wiśle Malince. Wykorzystujemy każdą chwilę, gdy temperatury schodzą poniżej zera. Rozbieg jest już gotowy i mrozi się, natomiast na zeskoku nastrzelaliśmy na razie 20-centymetrową warstwę śniegu. To ciągle za mało, ponieważ śnieg nie jest jeszcze ubity, a ratrak wjedzie na zeskok dopiero wtedy, gdy białego puchu będzie więcej, aby nie zerwać siatek. Dziś nie doczekaliśmy się ujemnych temperatur, mimo że cały czas byliśmy w gotowości. Pozostaje nam tylko czekać na mróz. Dwie dobre noce i skocznia będzie przygotowana – zapewnia zarządzający obiektem w Wiśle Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego, Andrzej Wąsowicz.

 

Źródło: Alicja Kosman / PZN

 

 

Podziel się: