Fińska ósemka na inaugurację sezonu w Kuusamo

Fińska ósemka na inaugurację sezonu w Kuusamo

Ahonen Janne WC.Innsbruck.2014 fot.Julia .Piatkowska - Fińska ósemka na inaugurację sezonu w KuusamoPo mistrzostwach Finlandii rozegranych w sobotę w Rovaniemi, sztab szkoleniowy reprezentacji Suomi na czele z trenerem Andreasem Mitterem podjął decyzję dotyczącą składu na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Kuusamo. Szansę startu dostanie aż ośmiu zawodników, wśród których będą m.in. Janne Ahonen i Jarkko Maeaettae.

 
Maatta Jarkko lot fot.J.Piatkowska 300x207 - Fińska ósemka na inaugurację sezonu w Kuusamo
Jarkko Määttä (fot. Julia Piątkowska)

Po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym z nowym trenerem, Andreasem Mitterem, Finowie są już gotowi na inaugurację sezonu, która odbędzie się w ich ojczyźnie, na dużym obiekcie Rukatunturi. Czy sezon 2016/2017 przyniesie długo oczekiwany pozytywny zwrot w niełatwej sytuacji reprezentacji Suomi? O tym przekonamy się już niebawem. Pierwszą szansą na pokazanie lepszej formy na międzynarodowej arenie będą właśnie konkursy w Ruce nieopodal Kuusamo. Na starcie w pierwszych w tym sezonie kwalifikacjach pojawi się ośmiu Finów – dwóch z kwoty podstawowej oraz sześciu ujętych w grupę narodową.

Asikainen Lauri TCS.Ga Pa.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Fińska ósemka na inaugurację sezonu w Kuusamo
Lauri Asikainen (fot. Julia Piątkowska)

Aktualnym liderem ekipy Mittera wydaje się być Jarkko Maeaettae, który w sobotę znokautował rywali na krajowym podwórku w Rovaniemi. Solidnym punktem wydaje się być także tegoroczny letni mistrz Finlandii – Janne Ahonen. Do tej dwójki dołączyli m.in. najwyżej sklasyfikowany z Finów w ubiegłym sezonie Lauri Asikainen oraz drugi z punktujących – Ville Larinto.

Zawodnicy z Kraju Tysiąca Jezior z pewnością mają coś do udowodnienia – zarówno swoim sympatykom, jak i sobie. Po latach posuchy Finowie potrzebują narciarskiego sukcesu na skoczni jak mało kiedy. Przyszłość tamtejszych skoków w dużym stopniu zależy bowiem od nadchodzącego sezonu, podczas którego w Lahti, fińskiej mekce narciarstwa, odbędą się mistrzostwa świata.

 

Skład reprezentacji Finlandii na PŚ w Kuusamo:

  • Lauri Asikainen (48. miejsce w PŚ 2015/16),
  • Ville Larinto (60. miejsce),
  • Janne Ahonen (nieklasyfikowany),
  • Andreas Alamommo (nieklasyfikowany),
  • Janne Korhonen (nieklasyfikowany),
  • Niko Kytoesaho (nieklasyfikowany),
  • Jarkko Maeaettae (nieklasyfikowany),
  • Olli Muotka (nieklasyfikowany).
 

Przypomnijmy, że w ostatnio rozegranych konkursach Pucharu Świata w Kuusamo (2014 r.) punkty do klasyfikacji generalnej zdobywało aż pięciu Finów (Asikainen, Larinto, Ahonen, Maeaettae, Koivuranta). Najwyższą lokatę wywalczył wówczas Lauri Asikainen, który w pierwszym konkursie był ósmy.

 

źródło: skispringen-community.de

 
Podziel się: