Deluxe Ski Jump – gra, która zawładnęła sercami fanów! (KONKURS)

Deluxe Ski Jump – gra, która zawładnęła sercami fanów! (KONKURS)

Deluxe.Ski .Jump .4 DSJ2 fot.mediamond.fi  - Deluxe Ski Jump - gra, która zawładnęła sercami fanów! (KONKURS)Jest sezon 2000/2001, rozpoczyna się era Adama Małysza. Orzeł z Wisły coraz częściej jest gościem w polskich domach – przez szklany ekran przynosi sportowe emocje i zwycięstwa, o których Polacy marzyli od lat. Skoki narciarskie zawładnęły sercami kibiców jednak nie tylko w taki sposób. Któż z nas bowiem nie spróbował swoich sił w kultowej grze Deluxe Ski Jump?

 

DSJ – gra, która zawładnęła sercami fanów

Deluxe.Ski .Jump .2 DSJ2 fot.mediamond.fi  300x200 - Deluxe Ski Jump - gra, która zawładnęła sercami fanów! (KONKURS)Pierwsza wersja gry DSJ pojawiła się jeszcze w 1999 roku, kiedy to fiński programista Jussi Koskela stworzył prosty i jednocześnie bardzo grywalny symulator skoków narciarskich. Mimo niewyszukanej grafiki od samego początku znalazł on wielu fanów, jednak największą popularność, szczególnie w Polsce, gra zyskała po triumfie Adama Małysza w 49. edycji Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2000/2001. Wówczas „w Małysza” (DSJ 2) w naszym kraju grał praktycznie każdy, kto miał dostęp do komputera. Największy respekt wzbudzały oczywiście fikcyjne skocznie w Słowenii (K-250) oraz Australii (K-240).

Deluxe.Ski .Jump .3 DSJ2 fot.mediamond.fi .2 300x200 - Deluxe Ski Jump - gra, która zawładnęła sercami fanów! (KONKURS)
Deluxe Ski Jump 3 / www.Mediamond.fi

Z czasem Koskela postanowił zaktualizować i rozwinąć projekt Mediamondu – Deluxe Ski Jump w trzeciej odsłonie stała się w pełni trójwymiarowa, polepszeniu uległa fizyka lotu oraz grafika. Jednocześnie jednak rozrywka ta nadal była dostępna praktycznie dla każdego, co więcej, w zmaganiach zaczęli brać udział gracze z coraz większej ilości krajów, stworzone zostały globalne klasyfikacje rekordów. Fin stworzył w tej wersji łącznie aż 40 obiektów, wśród których były m.in. imponująca Słowenia (HS-281), na której oddano najdłuższy oficjalny skok w dotychczasowej historii wszystkich odsłon gry wynoszący 327,78 m.

Deluxe.Ski .Jump .4 DSJ2 fot.mediamond.fi2  300x200 - Deluxe Ski Jump - gra, która zawładnęła sercami fanów! (KONKURS)
Deluxe Ski Jump 4 / www.Mediamond.fi

Wielkim „skokiem technologicznym” była czwarta odsłona DSJ. Wszystkie obecne w grze skocznie Koskela stworzył wiernie odwzorowując te, które w rzeczywistości znajdują się w narciarskich kurortach. Gracze mają więc możliwość zmierzenia się m.in. na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi, dwóch arenach Turnieju Czterech Skoczni (w Garmisch-Partenkirchen i Bischofshofen) czy też polatania w Harrachovie, Bad Mitterndorf, Oberstdorfie i Planicy. Znacznej poprawie uległo sterowanie samym zawodnikiem i fizyka lotu – obecnie każdy ze skoków wygląda tak, jak te które widzimy na żywo, można je dokładnie analizować, a w poszczególnych elementach skoku dochodzić do perfekcji i kolejnych rekordów. Wszystkiemu towarzyszy oczywiście możliwość dowolnego kreowania zawodników czy też układania pucharowego kalendarza.

 

Wygraj pełną wersję Deluxe Ski Jump 4

W związku z tym, że zimowy sezon właśnie się rozpoczął, wraz z Mediamondem i Jussim Koskelą mamy dla Was konkurs, w którym do wygrana będą klucze do pełnych wersji najnowszej wersji gry Deluxe Ski Jump 4. Już niedługo możecie mieć okazję sprawdzenia się na 24 pucharowych arenach i powalczenie o Kryształową Kulę!

Aby wziąć udział w losowaniu nagrody wystarczy odpowiedzieć na konkursowe pytanie.

Na skoczni w jakiej miejscowości swoje pierwsze „realne” skoki na nartach oddał twórca gry DSJ, Jussi Koskela, i jaka była największa odległość jaką wówczas osiągnął?

Wszyscy, którzy poprawnie odpowiedzą na powyższe pytanie pod tym artykułem wezmą udział w losowaniu klucza do pełnej wersji gry Deluxe Ski Jump 4. Macie czas do 15 grudnia 2016 r. (niedziela) do godz. 23:59. W komentarzu nie zapomnijcie podać również swojego adresu mailowego. Drugi klucz będzie można wygrać także w konkursie na naszym oficjalnym profilu na Facebooku. Szczegóły TUTAJ >>>

Wszystkich zachęcamy jednocześnie do odwiedzenia oficjalnej strony gry Deluxe Ski Jump – www.mediamond.fi >>>

 

redakcja SkokiPolska.pl

 
Podziel się: