W oficjalnych seriach treningowych przed piątkowymi zawodami Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund bardzo dobrze spisali się doświadczeni zawodnicy polskiej kadry B. W pierwszej rundzie na czele całej stawki uplasował się Jan Ziobro przed Krzysztofem Miętusem, a w drugiej kolejce Ziobro był na drugiej pozycji, tuż za Słoweńcem Rokiem Justinem.
1. seria
Pierwszy trening nie stał na zbyt wysokim poziomie – niewielu zawodników przekroczyło punkt konstrukcyjny norweskiej skoczni, który jest usytuowany na 105 metrze. Ziobro poleciał na odległość 108,5 metra a Miętus – 107 metrów. Trzecie miejsce zajął autor najdłuższego skoku serii, Niemiec Marinus Kraus (109,0 m). Kolejne pozycje zajęli dwaj Słoweńcy – Rok Justin (107,0 m) i Bor Pavlovcic (105,5 m). Szóste miejsce zajął najlepszy z reprezentantów gospodarzy, Joacim Oedegaard Bjoereng (107,5 m).
Pozostali Polacy zakończyli trening z różnym skutkiem: przyzwoicie skoczyli Stanisław Biela (13. miejsce / 104,5 m) i Jakub Wolny (28. miejsce / 100,5 m). Za słabe należy ocenić próby Bartłomieja Kłuska (46. miejsce / 95,0 m), Przemysława Kantyki (52. miejsce / 92,5 m) i Krzysztofa Bieguna (63. miejsce / 93,0 m).
2. trening
Przed II treningiem podwyższono belkę startową (z 7. do 8. pozycji). W serii rozegranej z dłuższego rozbiegu najlepszy okazał się Rok Justin (108,5 m). Ponownie dobrze skoczył Ziobro – 108 metrów – co dało mu drugą pozycję. Trzecią pozycję zajął „środkowy” z braci Prevców – Cene (109,5 m), wyprzedzając bezpośrednio swoich rodaków: Anze Semenica (106,5 m) i Bora Pavlovcica (107,5 m). Pierwszą „szóstkę” domknął Austriak Florian Altenburger (108,0 m). Najdłuższy skok oddał Norweg Andreas Granerud Buskum (110,0 m), otrzymał on jednak sporo mniejszą rekompensatę za wiatr, niż zawodnicy z czołowych lokat.
Po raz kolejny drugim najlepszym Polakiem w stawce był Krzysztof Miętus (102,0 m), tym razem jednak był dopiero 19. Bartłomiej Kłusek zajął 23. miejsce (101,5 m), Stanisław Biela był 14. (105,5 m), Jakub Wolny – 34. (103,5 m), Krzysztof Biegun – 50. (97,5 m), a Przemysław Kantyka – 53. (99,5 m).
Początek pierwszej serii konkursowej jest zaplanowany na godz. 19:30. Wyniki na bieżąco na SkokiPolska.pl. LIVE stream trwa na oficjalnym profilu zawodów na Facebooku >>>
Wyniki pierwszego treningu:
zawodnik | kraj | skok I | punkty | |
1 | Jan Ziobro | POL | 108,5 m | 78.3 |
2 | Krzysztof Miętus | POL | 107,0 m | 77.9 |
3 | Marinus Kraus | GER | 109,0 m | 77.7 |
4 | Rok Justin | SLO | 107,0 m | 75.5 |
5 | Bor Pavlovcic | SLO | 105,5 m | 74.6 |
6 | Joacim Oedegaard Bjoereng | NOR | 107,5 m | 73.7 |
7 | Tom Hilde | NOR | 104,0 m | 72.0 |
8 | Florian Altenburger | AUT | 105,0 m | 70.2 |
9 | Frederik Bjerkeengen | NOR | 100,5 m | 67.8 |
10 | Andreas Granerud Buskum | NOR | 102,0 m | 67.3 |
11 | Joakim Aune | NOR | 98,5 m | 67.2 |
12 | Richard Haukedal | NOR | 104,5 m | 66.7 |
13 | Stanisław Biela | POL | 104,5 m | 66.5 |
14 | Elias Tollinger | AUT | 101,0 m | 65.9 |
Anze Semenic | SLO | 97,5 m | 65.9 | |
16 | Lauri Asikainen | FIN | 102,5 m | 64.8 |
17 | Cene Prevc | SLO | 97,5 m | 64.2 |
18 | Tomaz Naglic | SLO | 100,0 m | 64.0 |
19 | Sergey Tkachenko | KAZ | 97,0 m | 63.9 |
20 | Stefan Huber | AUT | 101,5 m | 63.5 |
Martin Hamann | GER | 102,5 m | 63.5 | |
22 | Halvor Egner Granerud | NOR | 98,5 m | 62.9 |
23 | Daniel Huber | AUT | 100,0 m | 62.5 |
Philipp Aschenwald | AUT | 99,0 m | 62.5 | |
25 | Pius Paschke | GER | 98,5 m | 62.2 |
26 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 99,0 m | 61.6 |
27 | Janni Reisenauer | AUT | 100,0 m | 61.3 |
28 | Jakub Wolny | POL | 100,5 m | 61.2 |
29 | Cestmir Kozisek | CZE | 101,5 m | 60.8 |
30 | Marius Lindvik | NOR | 100,0 m | 60.2 |
31 | Miran Zupancic | SLO | 98,5 m | 59.3 |
32 | Lars Brodshaug Berger | NOR | 94,5 m | 59.2 |
33 | Heung-Chul Choi | KOR | 98,5 m | 59.1 |
34 | Antti Aalto | FIN | 96,0 m | 58.5 |
35 | Luca Egloff | SUI | 100,0 m | 58.3 |
36 | Sebastian Colloredo | ITA | 97,5 m | 57.9 |
37 | Fatih Arda Ipcioglu | TUR | 99,5 m | 56.9 |
38 | Andraz Pograjc | SLO | 95,0 m | 56.0 |
39 | Felix Hoffmann | GER | 98,0 m | 55.8 |
40 | Espen Roee | NOR | 95,5 m | 55.5 |
41 | Davide Bresadola | ITA | 97,0 m | 54.6 |
42 | Andreas Schuler | SUI | 98,0 m | 53.6 |
Aleksandr Bazhenov | RUS | 94,5 m | 53.6 | |
44 | Ulrich Wohlgenannt | AUT | 98,5 m | 53.4 |
45 | Thomas Roch Dupland | FRA | 93,0 m | 52.8 |
46 | Janne Korhonen | FIN | 96,0 m | 52.5 |
Bartłomiej Kłusek | POL | 95,0 m | 52.5 | |
Viktor Polasek | CZE | 94,0 m | 52.5 | |
49 | Sigurd Nymoen Soeberg | NOR | 91,5 m | 52.1 |
50 | Hyun-Ki Kim | KOR | 94,0 m | 52.0 |
51 | Tobias Birchler | SUI | 100,5 m | 51.9 |
52 | Przemysław Kantyka | POL | 92,5 m | 51.8 |
53 | Paul Brasme | FRA | 88,5 m | 51.3 |
54 | Tim Fuchs | GER | 91,5 m | 50.9 |
Jonathan Learoyd | FRA | 91,5 m | 50.9 | |
56 | Filip Sakala | CZE | 94,0 m | 50.2 |
57 | Vitaliy Kalinichenko | UKR | 96,0 m | 50.0 |
Constantin Schmid | GER | 89,0 m | 50.0 | |
59 | Robin Pedersen | NOR | 89,0 m | 48.8 |
60 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 95,5 m | 47.8 |
61 | Muhammet Irfan Cintimar | TUR | 88,0 m | 47.6 |
Artti Aigro | EST | 92,0 m | 47.6 | |
63 | Krzysztof Biegun | POL | 93,0 m | 47.5 |
Alex Insam | ITA | 91,5 m | 47.5 | |
65 | Joshua Maurer | CAN | 92,5 m | 47.3 |
66 | A J Brown | US | 94,0 m | 46.3 |
67 | Frantisek Holik | CZE | 94,0 m | 46.1 |
68 | Kenta Takehana | JPN | 90,5 m | 43.8 |
69 | Muhammed Ali Bedir | TUR | 91,5 m | 43.6 |
70 | Konstantin Sokolenko | KAZ | 87,5 m | 41.3 |
71 | Kevin Maltsev | EST | 86,5 m | 39.3 |
72 | Brian Wallace | USA | 93,5 m | 38.9 |
73 | Nicholas Mattoon | USA | 82,5 m | 36.0 |
74 | Rogan Reid | CAN | 84,5 m | 35.1 |
75 | Nigel Lauchlan | CAN | 79,5 m | 31.4 |
76 | Ju-Chan Lee | KOR | 82,5 m | 29.2 |
Nikolay Karpenko | KAZ | 80,5 m | 29.2 | |
78 | Yevhen Marusiak | UKR | 72,5 m | 11.1 |
Wyniki drugiego treningu:
zawodnik | kraj | skok II | punkty | |
1 | Rok Justin | SLO | 108,5 m | 89.3 |
2 | Jan Ziobro | POL | 108,0 m | 85.7 |
3 | Cene Prevc | SLO | 109,5 m | 85.5 |
4 | Anze Semenic | SLO | 106,5 m | 85.2 |
5 | Bor Pavlovcic | SLO | 107,5 m | 83.9 |
6 | Florian Altenburger | AUT | 108,0 m | 83.0 |
7 | Tom Hilde | NOR | 107,0 m | 82.6 |
8 | Andreas Granerud Buskum | NOR | 110,0 m | 82.0 |
9 | Elias Tollinger | AUT | 108,5 m | 81.8 |
10 | Sigurd Nymoen Soeberg | NOR | 108,5 m | 80.4 |
11 | Joakim Aune | NOR | 109,0 m | 79.0 |
12 | Pius Paschke | GER | 106,0 m | 78.6 |
Andraz Pograjc | SLO | 105,0 m | 78.6 | |
14 | Halvor Egner Granerud | NOR | 104,5 m | 78.2 |
15 | Joacim Oedegaard Bjoereng | NOR | 103,5 m | 77.9 |
16 | Janni Reisenauer | AUT | 106,5 m | 77.4 |
17 | Martin Hamann | GER | 103,0 m | 76.6 |
18 | Fatih Arda Ipcioglu | TUR | 108,0 m | 76.2 |
19 | Krzysztof Miętus | POL | 102,0 m | 75.8 |
20 | Miran Zupancic | SLO | 104,0 m | 75.7 |
21 | Fredrik Bjerkeengen | NOR | 103,5 m | 75.5 |
22 | Marinus Kraus | GER | 103,0 m | 75.2 |
23 | Bartłomiej Kłusek | POL | 101,5 m | 75.1 |
24 | Stanisław Biela | POL | 105,5 m | 74.6 |
25 | Ulrich Wohlgenannt | AUT | 107,0 m | 74.0 |
26 | Felix Hoffmann | GER | 102,5 m | 73.2 |
27 | Daniel Huber | AUT | 101,0 m | 72.3 |
28 | Viktor Polasek | CZE | 101,5 m | 72.0 |
29 | Antti Aalto | FIN | 103,5 m | 71.1 |
30 | Espen Roee | NOR | 103,5 m | 71.0 |
Stefan Huber | AUT | 100,5 m | 71.0 | |
32 | Sergey Tkachenko | KAZ | 105,0 m | 70.7 |
33 | Sebastian Colloredo | ITA | 100,0 m | 70.6 |
34 | Jakub Wolny | POL | 103,5 m | 70.1 |
35 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 105,0 m | 70.0 |
36 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 100,5 m | 69.7 |
37 | Cestmir Kozisek | CZE | 104,0 m | 69.6 |
38 | Aleksandr Bazhenov | RUS | 100,5 m | 69.0 |
Luca Egloff | SUI | 102,0 m | 69.0 | |
40 | Davide Bresadola | ITA | 98,0 m | 68.7 |
41 | A J Brown | USA | 103,0 m | 68.6 |
42 | Constantin Schmid | GER | 101,0 m | 68.5 |
43 | Lauri Asikainen | FIN | 101,0 m | 68.3 |
44 | Marius Lindvik | NOR | 103,0 m | 67.6 |
45 | Richard Haukedal | NOR | 102,0 m | 67.5 |
46 | Andreas Schuler | SUI | 104,0 m | 67.2 |
47 | Jonathan Learoyd | FRA | 98,0 m | 66.5 |
48 | Philipp Aschenwald | AUT | 99,0 m | 66.1 |
49 | Robin Pedersen | NOR | 102,0 m | 65.8 |
50 | Krzysztof Biegun | POL | 97,5 m | 65.5 |
Tobias Birchler | SUI | 101,5 m | 65.5 | |
52 | Tomaz Naglic | SLO | 97,5 m | 64.7 |
53 | Przemysław Kantyka | POL | 99,5 m | 64.3 |
54 | Kenta Takehana | JPN | 99,5 m | 63.2 |
55 | Janne Korhonen | FIN | 103,0 m | 62.6 |
56 | Thomas Roch Dupland | FRA | 99,0 m | 60.8 |
57 | Filip Sakala | CZE | 94,5 m | 60.5 |
58 | Paul Brasme | FRA | 92,0 m | 60.2 |
59 | Lars Brodshaug Berger | NOR | 99,0 m | 59.8 |
Vitaliy Kalinichenko | UKR | 97,0 m | 59.8 | |
61 | Artti Aigro | EST | 97,5 m | 58.9 |
62 | Konstantin Sokolenko | KAZ | 96,5 m | 58.0 |
63 | Joshua Maurer | CAN | 96,5 m | 57.8 |
64 | Alex Insam | ITA | 93,5 m | 57.6 |
65 | Nikolay Karpenko | KAZ | 93,5 m | 57.4 |
66 | Hyun-Ki Kim | KOR | 96,0 m | 55.4 |
Tim Fuchs | GER | 95,0 m | 55.4 | |
68 | Muhammet Irfan Cintimar | TUR | 92,5 m | 54.1 |
69 | Brian Wallace | USA | 94,5 m | 54.0 |
70 | Muhammed Ali Bedir | TUR | 93,0 m | 49.3 |
71 | Nicholas Mattoon | USA | 88,5 m | 46.4 |
72 | Frantisek Holik | CZE | 89,0 m | 43.8 |
73 | Nigel Lauchlan | CAN | 83,5 m | 41.9 |
74 | Rogan Reid | CAN | 86,0 m | 41.3 |
75 | Kevin Maltsev | EST | 80,5 m | 37.1 |
76 | Ju-Chan Lee | KOR | 86,0 m | 36.1 |
77 | Yevhen Marusiak | UKR | 79,0 m | 33.0 |
DNS | Heung-Chul Choi | KOR | - | - |
informacja własna