Poważna kontuzja niemieckiej rewelacji, koniec sezonu dla Rupprecht

Poważna kontuzja niemieckiej rewelacji, koniec sezonu dla Rupprecht

Rupprecht Anna WC.Oberstdorf.2016 fot.Frederik.Clasen - Poważna kontuzja niemieckiej rewelacji, koniec sezonu dla RupprechtTuż po zakończeniu niedzielnego konkursu Pucharu Świata Pań w Niżnym Tagile z obozu niemieckich skoczkiń zaczęły dobiegać niepokojące wieści o kontuzji Anny Rupprecht.  Teraz informację podawaną przez media zza naszej zachodniej granicy potwierdził trener Andreas Bauer. 19-latkę reprezentującą klub SC Degenfeld czeka dziesięć miesięcy przerwy od skoków.

 

Przed tygodniem 19-letnia Anna Rupprecht zaliczyła bardzo dobre wejście w sezon zimowy, zajmując trzecie miejsce podczas inauguracyjnego konkursu Pucharu Świata Pań w norweskim Lillehammer. Był to jak dotąd życiowy sukces utalentowanej niemieckiej juniorki. Informacje, które docierają zza naszej zachodniej granicy, wskazują jednak na to, że młodą zawodniczkę czeka przymusowa, kilkumiesięczna przerwa od treningów i rywalizacji na arenie międzynarodowej.

Problemy ze zdrowiem podopiecznej trenera Andreasa Bauera zaczęły się podczas finałowej serii niedzielnego konkursu w Niżnym Tagile. Reprezentantka klubu SC Degenfeld tuż po wylądowaniu 90-metrowej próby zachwiała się i z wyraźnym grymasem bólu chwyciła swoje kolano. Młodej skoczkini natychmiast została udzielona pomoc medyczna. Mimo problemów Rupprecht zajęła 14. miejsce podczas drugiego dnia rywalizacji elity skoczkiń w Rosji.

Tuż po zakończeniu konkursu z obozu naszych zachodnich sąsiadów, zaczęły dobiegać niepokojące wieści o urazie, którego nabawiła się 19-latka. –  Miejmy nadzieję, że to tylko uraz łąkotki, a zawodniczka będzie gotowa na zawody Pucharu Świata w Oberstdorfie, które zostaną rozegrane na początku stycznia – powiedział wczoraj szkoleniowiec niemieckiej kadry. Telewizja ZDF podała mniej optymistyczne wieści, informując, że u 19-latki istnieje podejrzenie zerwania więzadeł krzyżowych, ale konkretną diagnozę poznamy dopiero po przeprowadzeniu szczegółowych badań w klinice w Monachium.

Niestety, wstępne doniesienia płynące z niemieckich mediów potwierdził trener reprezentacji Niemiec, Andreas Bauer. Badanie przeprowadzone przy pomocy rezonansu magnetycznego w monachijskiej klinice, wykazało zerwanie przednich więzadeł krzyżowych w  lewym kolanie. – Jestem bardzo rozgoryczony. Anna będzie pauzować przez 10 miesięcy. Teraz naszym głównym celem jest jak najlepsze przygotowanie jej do walki w igrzyskach olimpijskich w 2018 roku – powiedział 52-latek dla Rems-Zeitung.

 

źródła: remszeitung.de / schwaebische-post.de

 
Podziel się: