PŚ Engelberg: Stoch i Hayboeck najlepsi w serii próbnej!

PŚ Engelberg: Stoch i Hayboeck najlepsi w serii próbnej!

 

Stoch Kamil WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska - PŚ Engelberg: Stoch i Hayboeck najlepsi w serii próbnej!Za skoczkami jest już seria próbna poprzedzająca dzisiejszy indywidualny konkurs Pucharu Świata na dużym obiekcie w Engelbergu. Znakomicie zaprezentował się w niej Kamil Stoch, który z najdłuższym skokiem (139,0 m) uplasował się na czele stawki ex aequo z bardzo mocnym Austriakiem, Michaelem Hayboeckiem (138,5 m).

 
Hayboeck Michael TCS.Ga Pa.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Engelberg: Stoch i Hayboeck najlepsi w serii próbnej!
Michael Hayboeck (fot. Julia Piątkowska)

Kamil Stoch potwierdza, że jego wysoka forma z Lillehammer nie była przypadkiem – reprezentant Polski skacząc 139 metrów uplasował się na pierwszym miejscu serii próbnej na Gross-Titlis-Schanze (HS-140) w Engelbergu. Ex aequo z reprezentantem Polski na czele stawki wylądował skaczący w nieco gorszych warunkach Austriak Michael Hayboeck (138,5 m). Trzecie miejsce zajął kolejny z bardzo dobrze prezentujących się w Szwajcarii zawodników, Norweg Daniel Andre Tande (133,0 m). Czołową szóstkę uzupełnili: Austriak Stefan Kraft (132,0 m) oraz słoweńscy bracia – Domen (129,5 m) i Peter (134,0 m) Prevc.

Bardzo dobre próby były udziałem także kolejnych filarów biało-czerwonej reprezentacji – Piotra Żyły (133,0 m / 7. miejsce), Macieja Kota (126,0 m / 9. miejsce) oraz Dawida Kubackiego (134,0 m / 10. miejsce). Na przełomie trzeciej i czwartej dziesiątki wylądowali: Stefan Hula (129,0 m / 28. miejsce) oraz Klemens Murańka (128,0 m / 32. miejsce). Słabszą próbę zaprezentował Aleksander Zniszczoł (121,0 m / 45. miejsce).

Początek pierwszej serii konkursowej jest zaplanowany na godz. 16:00. Transmisję przeprowadzą stacje TVP 1 oraz Eurosport 1. Tekstowa relacja LIVE trwa na SkokiPolska.pl >>>

 

Wyniki serii próbnej:

 
zawodnik
kraj
belka
odległość
punkty
1
Kamil Stoch
POL
20
139,0 m
105.4
 
Michael Hayboeck
AUT
20
138,5 m
105.4
3
Daniel Andre Tande
NOR
19
133,0 m
103.6
4
Domen Prevc
SLO
19
129,5 m
97.9
5
Stefan Kraft
AUT
19
132,0 m
96.4
6
Peter Prevc
SLO
20
134,0 m
94.2
7
Manuel Fettner
AUT
20
133,0 m
92.5
 
Piotr Żyła
POL
21
133,0 m
92.5
9
Maciej Kot
POL
19
126,0 m
90.8
10
Andreas Kofler
AUT
20
130,5 m
89.8
 
Dawid Kubacki
POL
21
134,0 m
89.8
12
Andreas Wellinger
GER
21
132,0 m
89.4
13
Stephan Leyhe
GER
22
134,5 m
88.5
14
Richard Freitag
GER
21
133,0 m
88.0
15
Vojtech Stursa
CZE
22
132,0 m
86.6
16
Severin Freund
GER
19
126,0 m
84.9
17
Simon Ammann
SUI
22
131,5 m
84.5
18
Taku Takeuchi
JPN
22
132,0 m
83.8
19
Vincent Descombes Sevoie
FRA
20
126,0 m
83.3
20
Markus Eisenbichler
GER
20
127,5 m
82.5
21
Markus Schiffner
AUT
22
133,0 m
82.2
22
Andreas Stjernen
NOR
20
125,0 m
80.9
23
Kevin Bickner
USA
22
130,0 m
80.8
24
Anders Fannemel
NOR
22
130,5 m
80.1
25
Tom Hilde
NOR
22
128,5 m
80.0
26
Tomas Vancura
CZE
22
130,5 m
79.9
27
Daiki Ito
JPN
22
131,0 m
79.0
28
Lukas Hlava
CZE
22
129,0 m
78.5
29
Stefan Hula
POL
22
129,0 m
77.5
30
Killian Peier
SUI
22
128,0 m
75.8
31
Gregor Deschwanden
SUI
22
127,0 m
75.1
32
Klemens Murańka
POL
22
128,0 m
74.8
33
Denis Kornilov
RUS
22
125,5 m
74.4
34
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
22
124,5 m
73.3
35
Evgeniy Klimov
RUS
22
127,0 m
72.5
36
Jurij Tepes
SLO
22
127,0 m
72.4
 
Robert Johansson
NOR
22
124,0 m
72.4
38
Kento Sakuyama
JPN
22
126,5 m
71.5
39
Nejc Dezman
SLO
22
125,5 m
71.3
40
Michael Glasder
USA
22
124,0 m
70.2
41
Ville Larinto
FIN
22
127,0 m
69.1
42
Cene Prevc
SLO
22
123,0 m
67.5
43
Roman Trofimov
RUS
22
123,0 m
67.4
44
Jan Matura
CZE
22
123,0 m
66.3
45
Aleksander Zniszczoł
POL
22
121,0 m
66.0
46
Jakub Janda
CZE
22
120,5 m
65.4
47
Karl Geiger
GER
20
115,0 m
64.8
48
William Rhoads
USA
22
117,5 m
55.1
49
Gabriel Karlen
SUI
22
116,0 m
52.9
DNS
Noriaki Kasai
JPN
 

informacja własna

 
Podziel się: