Ernest Prislic wybudzony ze śpiączki!

Ernest Prislic wybudzony ze śpiączki!

Prislic Ernest FC.Szczyrk.2014 fot.Julia .Piatkowska - Ernest Prislic wybudzony ze śpiączki!Pozytywne wieści docierają do nas ze Słowenii. Ernest Prišlič, 23-letni skoczek, który z początkiem grudnia uległ groźnemu wypadkowi w pobliżu kompleksu narciarskiego Planica Nordic Center, został w miniony weekend wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Skoczek przyznał, że jest rozczarowany całą sytuacją także ze sportowych względów.

 

Nieco ponad dwa tygodnie temu grupę słoweńskich skoczków potrącił samochód, kierowany przez pracownika ośrodka narciarskiego w Planicy. Najpoważniejszych obrażeń doznał właśnie Prišlič, którego pogotowie ratunkowe niezwłocznie po wypadku przetransportowało do centrum klinicznego w stolicy Słowenii, Lublanie. U skoczka zdiagnozowano wówczas krwotok mózgowy, złamanie kości piszczelowej oraz oczodołu. Zawodnika wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej, w którym trwał do tej pory.

Więcej o wypadku Prislica >>>

Według cytowanego przez serwis delo.si trenera klubowego skoczka, Zvone Pograjca, Prišlič gdy tylko doszedł do siebie, wyraził głębokie rozczarowanie tym, co się stało. Był bowiem dobrze przygotowany do sezonu i miał spore oczekiwania wobec swoich startów.

Prišlič jest zawodnikiem słoweńskiej kadry B. W zeszłym sezonie błyszczał na słynnej skoczni do lotów narciarskich w Planicy: w trakcie testów obiektu przed zawodami PŚ skoczył aż 246 metrów, a jako przedskoczek w głównych konkursach kilkakrotnie przekraczał 220 m.

 

źródło: delo.si

 
Podziel się: