Znamy polskie składy na Bischofshofen, Titisee-Neustadt i Zakopane
Paweł Wąsek (fot. Bartosz Leja)

Znamy polskie składy na Bischofshofen, Titisee-Neustadt i Zakopane

Wąsek Paweł MP pazdziernik.2016 fot.Bartosz.Leja - Znamy polskie składy na Bischofshofen, Titisee-Neustadt i ZakopaneNajbliższy weekend będzie obfitował w sportowe emocje. Na starcie trzech narciarskich imprez stanie ponad 30 polskich skoczków, których nazwiska zostały ogłoszone prze sztaby szkoleniowe poszczególnych kadr. Mimo, że medialne relacje zdominuje zapewne TCS, to polscy kibice z nadzieją oczekiwać będą również m.in. zmagań FIS Cup w Zakopanem.

 
Muranka Klemens LGP.Hinzenbach.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Znamy polskie składy na Bischofshofen, Titisee-Neustadt i Zakopane
Klemens Murańka (fot. Julia Piątkowska)

Rozegrana wczoraj jedna seria przedostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni była pod wieloma względami nietypowa. Przede wszystkim nie przyniosła ona, jak to bywało w ubiegłych latach, prawdopodobnego rozstrzygnięcia turnieju, spowodowała natomiast przetasowania w układzie tabeli liderów. Pozytywnym aspektem tej sytuacji jest fakt, że zarówno zawodnicy jak i kibice przywiozą do Bischofshofen ogromne emocje związane z oczekiwaniem na ostateczny rezultat 65. edycji imprezy.

Biegun Krzysztof imitacja fot.B.Leja .1200 300x200 - Znamy polskie składy na Bischofshofen, Titisee-Neustadt i Zakopane
Krzysztof Biegun (fot. Bartosz Leja)

Stefan Horngacher zadecydował, że w kwalifikacjach do zmagań w Bischofshofen wystąpi 6-osobowa drużyna złożoną z najlepiej radzących sobie w turnieju zawodników: Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyły, Stefana Huli, Dawida Kubackiego i Jana Ziobry. W rozstrzygającym konkursie nie zobaczymy natomiast Klemensa Murańki, który został powołany do kadry na Puchar Kontynentalny w Titisee-Neustadt, który odbędzie się 7 i 8 stycznia (więcej na ten temat >>>). Oprócz Murańki na niemieckim obiekcie swoich sił spróbują także: Krzysztof Biegun, Jakub Wolny, Bartłomiej Kłusek i Aleksander Zniszczoł.

Biela Stanisław 2 trening Zakopne.12.2015 fot.Bartosz.Leja 300x199 - Znamy polskie składy na Bischofshofen, Titisee-Neustadt i Zakopane
Stanisław Biela (fot. Bartosz Leja)

Równolegle z konkursami na Hochfirstschanze, w Zakopanem odbędzie się kolejna odsłona cyklu FIS Cup. Trener kadry C, Maciej Maciusiak, ogłosił nazwiska 20 reprezentantów Polski – zarówno członków prowadzonej przez siebie grupy, jak i skoczków trenujących poza nią. Na belce skoczni w zimowej stolicy Tatr zasiądą kadrowicze: Łukasz Bukowski, Dawid Jarząbek, Dominik Kastelik, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Bartosz Czyż (wszyscy kadra C), Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka i Krzysztof Miętus (wszyscy kadra B). W konkursach pojawią się także zawodnicy trenujący poza kadrami PZN: Damian Skupień, Artur Kukuła, Dawid Krupa, Krzysztof Leja, Mateusz Staszel, Szymon Jojko, Jakub Jurosz, Kacper Juroszek, Łukasz Rutkowski, Jakub Kot i Stanisław Biela. Zakopiańska rywalizacja będzie szczególnie atrakcyjna dla polskich kibiców, gdyż obecnym liderem rankingu FIS Cup jest 17-letni Paweł Wąsek, który w obecnej odsłonie cyklu stawał już 3 razy na podium (2. miejsce w Einsiedeln, 1. i 2. w Rasnovie).

 

Program zawodów FIS CUP w Zakopanem:

 • 7 stycznia 2017 r. (sobota):
  • 09:00 – oficjalny trening
  • 11:30 – pierwsza seria konkursowa
 • 8 stycznia 2017 r. (niedziela):
  • 09:00 – seria próbna
  • 10:30 – pierwsza seria konkursowa
 

Program zawodów PK w Titisee-Neustadt:

 • 7 stycznia 2017 r. (sobota):
  • 11:00 – oficjalny trening
  • 12:15 – seria próbna
  • 13:30 – pierwsza seria konkursowa
 • 8 stycznia 2017 r. (niedziela):
  • 12:00 – seria próbna
  • 13:30 – pierwsza seria konkursowa
 

źródło: pzn.pl

 
Podziel się: