Przetarg na drugi etap modernizacji Wielkiej Krokwi rozpoczęty!

Przetarg na drugi etap modernizacji Wielkiej Krokwi rozpoczęty!

Zakopane.Wielka.Krokiew.2017 fot.Bartosz.Leja  - Przetarg na drugi etap modernizacji Wielkiej Krokwi rozpoczęty!Instalacja nowych torów lodowych, tymczasowa homologacja i rozegrane konkursy Pucharu Świata w miniony weekend, nie oznaczają końca prac budowlanych na skoczni im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Duży obiekt w Tatrach czeka drugi etap modernizacji, a Centralny Ośrodek Sportu poszukuje wykonawcy robót budowlanych.

 
DSC 0005 - Przetarg na drugi etap modernizacji Wielkiej Krokwi rozpoczęty!
Wielka Krokiew w Zakopanem (fot. Bartosz Leja)

Wielka Krokiew ma za sobą nie tylko emocjonującą rywalizację ścisłej światowej czołówki rozegraną przed paroma dniami, ale także kilka unieważnionych procedur przetargowych i zakończony pierwszy etap modernizacji. Tymczasowa homologacja przyznana skoczni im. Stanisława Marusarza przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) nie oznacza końca prac budowlanych na zakopiańskim obiekcie. 

Aby spełniać najnowsze światowe standardy Wielką Krokiew czeka jeszcze drugi etap modernizacji, który obejmie m.in. prace nad wyprofilowaniem zeskoku, położenie nowego igelitu oraz wymianę band i schodów. Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem, mając na uwadze problemy z wyłonieniem wykonawcy pierwszej części inwestycji, nie czekał do wiosny i już 19 stycznia postanowił ogłosić przetarg nieograniczony na przeprowadzenie drugiego etapu przebudowy skoczni w stolicy polskich Tatr.

8H7A7688 - Przetarg na drugi etap modernizacji Wielkiej Krokwi rozpoczęty!
Kibice na Wielkiej Krokwi (fot. Julia Piątkowska)

Wykonawcę, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę czekają prace związane z przygotowaniem i rozbiórką zeskoku, montażem schodów technicznych oraz położeniem igelitu na zeskoku obiektu. Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem oczekuje także działań, które dotyczą infrastruktury sprzętowej i technicznej.

Jak mówi odpowiedzialny za przebudowę zakopiańskiego obiektu Grzegorz Kotowicz z COS, po zakończeniu inwestycji rozmiar Wielkiej Krokwi będzie wynosił 140 metrów. Punkt konstrukcyjny obiektu będzie usytuowany na 125. metrze. Dyrektor Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku dodaje, że prace remontowe powinny zakończyć się w październiku, a następnie zostanie złożony wniosek do FIS o przyznanie pięcioletniej, homologacji, która umożliwi organizację zawodów międzynarodowych zarówno latem, jak i zimą. Termin składania ofert w procedurze przetargowej upływa 3 lutego 2017 roku o godz. 10:00. Zgłoszenia zostaną rozpatrzone tego samego dnia.

 

źródła: bip.cos.pl / radiokrakow.pl

 
Podziel się: