Dwie oficjalne poniedziałkowe serie treningowe, podczas których młodzi zawodnicy zapoznali się z areną Mistrzostw Świata Juniorów w amerykańskim Park City, padły łupem Niemca Martina Hamanna oraz Włocha Alexa Insama. Dwukrotnie najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem naszego kraju okazał się Paweł Wąsek.
1. trening
W pierwszej serii treningowej na normalnym obiekcie Utah Olympic Park (K-90 / HS-100) na czele stawki uplasował się Niemiec Martin Hamann, który zaprezentował skok na odległość 92,5 metra. Druga lokata przypadła Czechowi Viktorowi Polaskowi (93,0 m), a trzecie miejsce zajął Słoweniec Rok Tarman (91,5 m). W czołowej szóstce uplasowali się ponadto: Włoch Alex Insam, kolejny ze Słoweńców, Aljaz Osterc, a także następny zawodnik zza naszej zachodniej granicy, Tim Fuchs.
Na 7. pozycji rundę ukończył najmocniejszy z reprezentantów Polski, skoczek kadry C Paweł Wąsek (90,0 m). Lokaty w trzeciej dziesiątce stawki zajmowali: Dominik Kastelik (86,5 m / 21. miejsce) oraz Dawid Jarząbek (84,5 m / 27. miejsce), a jeszcze niżej wylądowali: Tomasz Pilch (83,5 m / 34. miejsce) i Bartosz Czyż (80,0 m / 40. miejsce).
2. trening
W drugiej serii treningowej najlepszy skok należał już do włoskiego podopiecznego trenera Łukasza Kruczka, Alexa Insama (93,0 m), którego sam polski szkoleniowiec określał wielokrotnie mianem wielkiego narciarskiego talentu. Drugą lokatę zajął Słoweniec Ziga Jelar (94,5 m), a trzeci był jego rodak znany z pamiętnego zakończonego upadkiem lotu w Planicy (na 252. metr), Tilen Bartol (94,5 m). W ścisłej czołówce zameldowali się również: Czech Viktor Polasek, Słoweniec Bor Pavclovcic i Niemiec Felix Hoffmann.
Najwyżej sklasyfikowanym z biało-czerwonych ponownie był lider cyklu FIS Cup, Paweł Wąsek, któremu tym razem skok na 90 metrów dał 13. pozycję. W drugiej dziesiątce stawki wylądował także Dominik Kastelik (89,0 m / 19. miejsce). Niżej uplasowali się: 30. Tomasz Pilch (86,0 m), 32. Bartosz Czyż (87,0 m) oraz 39. Dawid Jarząbek (83,5 m).
Kolejne treningowe skoki czekają zawodników już we wtorek od godz. 22:00 (czasu polskiego).
Wyniki pierwszego treningu:
zawodnik | kraj | belka | skok I | punkty | |
1 | Martin Hamann | GER | 14 | 92,5 m | 72.0 |
2 | Viktor Polasek | CZE | 14 | 93,0 m | 71.1 |
3 | Rok Tarman | SLO | 14 | 91,5 m | 68.8 |
4 | Alex Insam | ITA | 14 | 90,5 m | 68.7 |
5 | Aljaz Osterc | SLO | 14 | 89,5 m | 65.3 |
6 | Tim Fuchs | GER | 14 | 89,0 m | 65.1 |
7 | Paweł Wąsek | POL | 14 | 90,0 m | 64.8 |
8 | Ziga Jelar | SLO | 14 | 89,0 m | 64.6 |
Marius Lindvik | NOR | 14 | 89,0 m | 64.6 | |
10 | Bor Pavlovcic | SLO | 14 | 89,5 m | 64.3 |
11 | Tilen Bartol | SLO | 14 | 89,5 m | 64.1 |
Constantin Schmid | GER | 14 | 88,0 m | 64.1 | |
13 | Felix Hoffmann | GER | 14 | 88,0 m | 63.8 |
14 | Eetu Nousiainen | FIN | 14 | 88,5 m | 63.6 |
15 | Yuken Iwasa | JPN | 14 | 87,5 m | 63.1 |
16 | Casey Larson | USA | 14 | 88,5 m | 62.1 |
17 | Jonathan Learoyd | FRA | 14 | 88,0 m | 61.5 |
18 | Janni Reisenauer | AUT | 14 | 87,5 m | 60.3 |
19 | Fredrik Villumstad | NOR | 14 | 86,5 m | 59.3 |
20 | Masamitsu Ito | JPN | 14 | 85,5 m | 59.1 |
21 | Dominik Kastelik | POL | 14 | 86,5 m | 58.9 |
22 | Paul Brasme | FRA | 14 | 85,0 m | 58.8 |
Damian Lasota | CZE | 14 | 88,0 m | 58.8 | |
24 | Philipp Haagen | NOR | 14 | 86,5 m | 57.3 |
25 | Johannes Schubert | GER | 14 | 85,5 m | 57.0 |
26 | Tobias Birchler | SUI | 14 | 86,0 m | 56.9 |
27 | Dawid Jarząbek | POL | 14 | 84,5 m | 55.7 |
28 | Frantisek Holik | CZE | 14 | 86,5 m | 55.4 |
29 | Jesper Oedegaard | NOR | 14 | 83,5 m | 55.3 |
30 | Clemens Leitner | AUT | 14 | 85,0 m | 55.0 |
31 | Vladislav Skachilov | RUS | 14 | 84,0 m | 54.9 |
32 | Andreas Alamommo | FIN | 14 | 83,5 m | 54.7 |
33 | Ren Nikaido | JPN | 14 | 83,5 m | 54.2 |
34 | Dusan Dolezel | CZE | 14 | 84,0 m | 52.6 |
Tomasz Pilch | POL | 14 | 83,5 m | 52.6 | |
36 | Riki Kurita | JPN | 14 | 83,0 m | 52.1 |
37 | Sandro Hauswirth | SUI | 14 | 83,0 m | 49.8 |
38 | Olan Lacroix | SUI | 14 | 82,5 m | 49.6 |
39 | Keiichi Sato | JPN | 14 | 81,0 m | 49.1 |
40 | Bartosz Czyż | POL | 14 | 80,0 m | 48.1 |
41 | Kalle Heikkinen | FIN | 14 | 80,0 m | 48.0 |
Ilya Kratov | KAZ | 14 | 81,0 m | 48.0 | |
43 | Rogan Reid | CAN | 14 | 80,5 m | 47.5 |
44 | Giovanni Bresadola | ITA | 14 | 79,5 m | 46.8 |
45 | Mika Schwann | KAZ | 14 | 79,0 m | 46.0 |
46 | Mats Bjerke Myhren | CAN | 14 | 79,0 m | 45.5 |
Markus Rupitsch | ITA | 14 | 78,5 m | 45.5 | |
48 | Stepan Pasichnyk | AUT | 14 | 79,5 m | 45.3 |
49 | Fedor Chizhov | NOR | 14 | 81,5 m | 44.9 |
50 | Niko Kytoesaho | FIN | 14 | 79,0 m | 44.1 |
51 | Matthew Soukup | CAN | 14 | 80,0 m | 42.8 |
52 | Kenno Ruukel | EST | 14 | 78,0 m | 42.2 |
53 | Jake Lock | GBR | 14 | 77,5 m | 41.3 |
54 | Dominik Peter | SUI | 14 | 78,5 m | 41.2 |
55 | Erik Johannessen | NOR | 14 | 77,0 m | 40.8 |
56 | Maksim Sergeev | RUS | 14 | 78,5 m | 39.9 |
57 | Kiril Kotik | RUS | 14 | 78,0 m | 38.5 |
58 | Trevor Edlund | USA | 14 | 77,0 m | 38.3 |
59 | Yevhen Marusiak | UKR | 14 | 74,5 m | 33.3 |
60 | Robert Lock | GBR | 14 | 72,5 m | 32.4 |
61 | Patrick Gasienica | USA | 14 | 73,5 m | 31.3 |
62 | Nathan Mattoon | USA | 14 | 73,5 m | 30.0 |
63 | Decker Dean | USA | 14 | 69,0 m | 19.3 |
64 | Ibraim Abduhalilov | KAZ | 14 | 66,0 m | 19.2 |
65 | Krasimir Simitchiyski | BUL | 14 | 63,5 m | 16.9 |
66 | Soo-Hyeon Yim | KOR | 14 | 64,0 m | 15.2 |
67 | Martin Zografski | BUL | 14 | 62,0 m | 11.8 |
DNS | Nicolae Sorin Mitrofan | ROU | - | - | - |
DNS | Hunor Farkas | ROU | - | - | - |
DNS | Sorin Iulian Pitea | ROU | - | - | - |
DNS | Mihnea Alexandru Spulber | ROU | - | - | - |
Wyniki drugiego treningu:
zawodnik | kraj | belka | skok II | punkty | |
1 | Alex Insam | ITA | 15 | 93,0 m | 78.6 |
2 | Ziga Jelar | SLO | 15 | 94,5 m | 76.4 |
3 | Tilen Bartol | SLO | 15 | 94,5 m | 76.2 |
4 | Viktor Polasek | CZE | 15 | 95,5 m | 75.8 |
5 | Bor Pavlovcic | SLO | 15 | 92,5 m | 72.3 |
6 | Felix Hoffmann | GER | 15 | 91,0 m | 72.1 |
7 | Eetu Nousiainen | FIN | 15 | 93,5 m | 70.8 |
Aljaz Osterc | SLO | 15 | 91,0 m | 70.8 | |
9 | Martin Hamann | GER | 15 | 91,0 m | 70.2 |
10 | Andreas Alamommo | FIN | 15 | 93,0 m | 69.7 |
11 | Marius Lindvik | NOR | 15 | 95,5 m | 69.4 |
12 | Rok Tarman | SLO | 15 | 91,5 m | 68.6 |
13 | Paweł Wąsek | POL | 15 | 90,0 m | 68.2 |
14 | Tobias Birchler | SUI | 15 | 90,0 m | 67.4 |
15 | Tim Fuchs | GER | 15 | 90,0 m | 66.9 |
16 | Dominik Kastelik | POL | 15 | 89,0 m | 66.4 |
17 | Fredrik Villumstad | NOR | 15 | 90,0 m | 66.2 |
18 | Jonathan Learoyd | FRA | 15 | 91,0 m | 65.3 |
Johannes Schubert | GER | 15 | 87,5 m | 65.3 | |
20 | Janni Reisenauer | AUT | 15 | 89,5 m | 64.7 |
21 | Masamitsu Ito | JPN | 15 | 86,5 m | 64.4 |
Yuken Iwasa | JPN | 15 | 87,5 m | 64.4 | |
23 | Frantisek Holik | CZE | 15 | 88,5 m | 64.0 |
24 | Paul Brasme | FRA | 15 | 89,5 m | 63.7 |
25 | Sandro Hauswirth | SUI | 15 | 88,0 m | 63.5 |
26 | Jesper Oedegaard | NOR | 15 | 90,0 m | 62.9 |
27 | Constantin Schmid | GER | 15 | 85,5 m | 62.3 |
28 | Mika Schwann | AUT | 15 | 87,5 m | 61.3 |
29 | Casey Larson | USA | 15 | 90,0 m | 60.7 |
30 | Tomasz Pilch | POL | 15 | 86,0 m | 60.3 |
31 | Clemens Leitner | AUT | 15 | 87,0 m | 60.1 |
32 | Bartosz Czyż | POL | 15 | 87,0 m | 60.0 |
33 | Damian Lasota | CZE | 15 | 86,0 m | 59.1 |
34 | Vladislav Skachilov | RUS | 15 | 85,5 m | 58.0 |
35 | Philipp Haagen | NOR | 15 | 86,0 m | 57.0 |
36 | Niko Kytoesaho | FIN | 15 | 86,5 m | 56.3 |
Maksim Sergeev | RUS | 15 | 84,5 m | 56.3 | |
38 | Ren Nikaido | JPN | 15 | 84,5 m | 55.6 |
39 | Dawid Jarząbek | POL | 15 | 83,5 m | 54.8 |
40 | Erik Johannessen | NOR | 15 | 88,5 m | 53.2 |
41 | Stepan Pasichnyk | UKR | 15 | 85,0 m | 53.0 |
42 | Olan Lacroix | SUI | 15 | 82,5 m | 52.6 |
43 | Dusan Dolezel | CZE | 15 | 82,5 m | 52.5 |
44 | Mats Bjerke Myhren | NOR | 15 | 86,5 m | 52.1 |
45 | Kalle Heikkinen | FIN | 15 | 84,5 m | 51.9 |
46 | Trevor Edlund | USA | 15 | 83,5 m | 51.2 |
Keiichi Sato | JPN | 15 | 82,5 m | 51.2 | |
48 | Riki Kurita | JPN | 15 | 81,5 m | 50.0 |
Fedor Chizhov | RUS | 15 | 81,0 m | 50.0 | |
Kiril Kotik | RUS | 15 | 80,5 m | 50.0 | |
51 | Matthew Soukup | CAN | 15 | 81,0 m | 49.7 |
52 | Rogan Reid | CAN | 15 | 81,5 m | 49.0 |
53 | Giovanni Bresadola | ITA | 15 | 78,5 m | 47.9 |
54 | Ilya Kratov | KAZ | 15 | 82,0 m | 47.4 |
55 | Dominik Peter | SUI | 15 | 82,0 m | 46.7 |
56 | Markus Rupitsch | AUT | 15 | 79,0 m | 44.3 |
57 | Robert Lock | GBR | 15 | 77,0 m | 39.8 |
58 | Jake Lock | GBR | 15 | 77,0 m | 39.1 |
59 | Decker Dean | USA | 15 | 76,0 m | 34.6 |
60 | Nathan Mattoon | USA | 15 | 76,5 m | 34.2 |
61 | Ibraim Abduhalilov | KAZ | 15 | 73,0 m | 32.7 |
62 | Yevhen Marusiak | UKR | 15 | 76,0 m | 32.4 |
63 | Martin Zografski | BUL | 15 | 71,0 m | 29.1 |
64 | Krasimir Simitchiyski | BUL | 15 | 69,5 m | 26.2 |
65 | Kenno Ruukel | EST | 15 | 69,5 m | 24.6 |
66 | Soo-Hyeon Yim | KOR | 15 | 65,5 m | 9.7 |
DNS | Patrick Gasienica | USA | - | - | - |
DNS | Nicolae Sorin Mitrofan | ROU | - | - | - |
DNS | Hunor Farkas | ROU | - | - | - |
DNS | Sorin Iulian Pitea | ROU | - | - | - |
DNS | Mihnea Alexandru Spulber | ROU | - | - | - |
informacja własna