Austriacy ze Schlierenzauerem na Mistrzostwa Świata w Lahti

Austriacy ze Schlierenzauerem na Mistrzostwa Świata w Lahti

Schlierenzauer Gregor WSC.Falun .2015.flowers fot.Julia .Piatkowska - Austriacy ze Schlierenzauerem na Mistrzostwa Świata w LahtiHeinz Kuttin tuż po zawodach w PyeongChang podał skład na Mistrzostwa Świata w Lahti. Do drużyny powrócił Andreas Kofler, który nie brał udziału w konkursach w Azji, w spokoju przygotowując się do najważniejszej imprezy sezonu. Po ostatnich niepokojących informacjach, miłą niespodzianką jest również obecność w składzie Gregora Schlierenzuera.

 
Kraft Stefan MSL.Kulm .2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Austriacy ze Schlierenzauerem na Mistrzostwa Świata w Lahti
Stefan Kraft (fot. Julia Piątkowska)

Oprócz wyżej wymienionych Andreasa Koflera i Gregora Schlierenzauera, w Finlandii, Austrię będą reprezentować zawodnicy, którzy startowali w ostatnich zawodach Pucharu Świata, czyli: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Manuel Fettner i Markus Schiffner. Dla tego ostatniego będzie to pierwszy występ na tak dużej imprezie w jego seniorskiej karierze.

Pomimo problemów zdrowotnych powołanie dostał również Gregor Schlierenzauer. Tyrolczyk po upadku w kwalifikacjach do konkursu w Oberstdorfie ma problemy nie tylko z naderwanym więzadłem w prawym kolanie, ale również z uszkodzonym mięśniem uda. Heinz Kuttin ma jednak nadzieję, że 53-krotny zwycięzca konkursów Pucharu Świata zdąży dojść do pełni sił, by wystąpić w konkursach o medale mistrzostw świata.

Kofler Andreas WC.Innsbruck.2014 odjazd fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Austriacy ze Schlierenzauerem na Mistrzostwa Świata w Lahti
Andreas Kofler (fot. Julia Piątkowska)

W tym roku austriackim faworytem do medalowych lokat jest jednak Stefan Kraft, który swoją bardzo dobrą formę potwierdził podczas azjatyckich zawodów. W każdym z czterech konkursów zajmował miejsca na podium, a na skoczni dużej w PyeongChang był zdecydowanie najlepszy.

W Lahti reprezentacja Austrii będzie chciała spisać się jeszcze lepiej niż w trakcie poprzednich mistrzostwach w szwedzkim Falun. Dwa lata temu Austriacy zdobyli co prawda aż trzy medale, ale ani jednego złota. W drużynie zajęli drugie miejsce, na skoczni normalnej brąz wywalczył Stefan Kraft, a po srebro na dużym obiekcie sięgnął Gregor Schlierenzauer. W tym roku ich głównymi rywalami do walki o najwyższe lokaty będą Polacy i Niemcy, a do walki mogą dołączyć także Norwegowie i Słoweńcy.

 

Skład austriackiej reprezentacji na MŚ w Lahti:

  • Stefan Kraft (2. miejsce w PŚ 2016/2017),
  • Michael Hayboeck (7. miejsce w PŚ 2016/2017),
  • Manuel Fettner (8. miejsce w PŚ 2016/2017),
  • Andreas Kofler (18. miejsce w PŚ 2016/2017),
  • Markus Schiffner (34. miejsce w PŚ 2016/2017),
  • Gregor Schlierenzauer (36. miejsce w PŚ 2016/2017).
 

Źródło: sport.oe24.at

 
Podziel się: