Kamil Stoch honorowym obywatelem Proszowic

Kamil Stoch honorowym obywatelem Proszowic

Stoch Kamil konferencja.Krakow.2015 fot.Bartosz.Leja  - Kamil Stoch honorowym obywatelem Proszowic

Po kolejnym wspaniałym sezonie, w którym wraz z drużyną zdobył tytuł mistrza świata w fińskim Lahti, Kamil Stoch zostanie odznaczony tytułem Honorowego Obywatela Gminy i Miasta Proszowice. Oficjalne nadanie tytułu nastąpi 9 czerwca i będzie połączone z corocznym spotkaniem polskiego skoczka z fanami.

 

Pomimo, że Kamil Stoch wychowywał się i uczył w miejscowości Ząb, wielu kibiców kojarzy go z położonymi niedaleko Krakowa Proszowicami. Co łączy Stocha z tym miastem? Właśnie w Proszowicach, w mieszkaniu kupionym przez teściową, Stoch mieszkał w trakcie studiów na krakowskim AWF-ie – miał stamtąd łatwiejszy dojazd na uczelnię. W 2011 roku fakt ten wykorzystali kibice i założyli tam oficjalny fanklub skoczka. 

Oficjalny.Fan .Klub .Kamila.Stocha.Proszowice fot.SkokiPolska 300x200 - Kamil Stoch honorowym obywatelem Proszowic
Baner fanklubu Stocha z Proszowic, fot. SkokiPolska.pl

Głównym inicjatorem powstania fanklubu był Rafał Chmiela. Obecny szef fanów mistrza olimpijskiego był obecny podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej w Proszowicach. Podczas niej podjęto uchwałę o nadaniu Kamilowi Stochowi tytułu Honorowego Obywatela Gminy i Miasta Proszowice. Do tej pory wyróżnieni w ten sposób zostali tylko były miejscowy proboszcz Henryk Makuła oraz biskup Piotr Skucha.

To przez tego utalentowanego sportowca i jego fanklub, miasto Proszowice stało się znane na arenie polskiej i międzynarodowej jak nigdy dotąd – napisał na stronie fanklubu Chmiela, tłumacząc tę decyzję. Proszowiccy fani jeżdżą za swoim faworytem wszędzie, są obecni na każdych zawodach, a klubowy baner przy okazji skoków zwycięzcy tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni jest pokazywany podczas transmisji telewizyjnych.

Uroczystość nadania tytułu odbędzie się podczas sesji rady miejskiej. Połączona będzie z corocznym spotkaniem zawodnika z fanami, a w wydarzeniu tym uczestniczyć będą również członkowie polskiej kadry narodowej.

Kamil Stoch nie jest jedynym polskim skoczkiem, który został honorowym obywatelem miasta. Podobny zaszczyt spotkał Adama Małysza. „Orzeł z Wisły” w 2011 roku został odznaczony tytułem honorowego obywatela miasta Zakopanego.

 

źródło: informacja własna + kamilstoch.info

 

Podziel się:

Dodaj komentarz