LGP: Najmocniejsi Norwegowie wracają do gry w Courchevel

LGP: Najmocniejsi Norwegowie wracają do gry w Courchevel

Stjernen Andreas fot.Katarzyna.Sluzewska lgp.wisla .2014 - LGP: Najmocniejsi Norwegowie wracają do gry w CourchevelPodczas poprzednich zawodów z cyklu FIS Grand Prix norweska kadra A odpoczywała, a do rywalizacji stanął „drugi garnitur”. We francuskim Courchevel do walki o punkty powracają najlepsi skoczkowie z Kraju Wikingów. Do drużyny po urlopie ojcowskim wraca Andreas Stjernen, swoje miejsce w kadrze utrzymał z kolei Halvor Egner Grandeurd.

 
P1040194 - LGP: Najmocniejsi Norwegowie wracają do gry w Courchevel
Kenneth Gangnes (fot. Wiktoria Bąk)

Czas pomiędzy zawodami w Hinterzarten, a konkursem w Courchevel, norweskie kadry spędziły w swojej ojczyźnie, a konkretnie na skoczniach kompleksu Granåsen w Trondheim. Z treningów zadowolony był m.in. Kenneth Gangnes, który na początku tego lata powrócił do międzynarodowej rywalizacji po roku przerwy spowodowanej kontuzją.

Myślę, że był to udany obóz – powiedział ósmy zawodnik inauguracyjnego konkursu w Wiśle. – To będzie emocjonujące, móc znowu rywalizować w konkursie. Ekscytujące byłoby rywalizować w Courchevel na wysokim poziomie. Skakanie w letnich zawodach to część tego, co będzie się działo zimą. Chcemy być do niej dobrze przygotowani – dodał 28-letni skoczek z Lillehammer, który już w sobotę powalczy o pierwsze w karierze punkty LGP zdobyte we Francji. W dotychczasowych trzech startach na Tremplin au Praz, Gangnes zajmował 38. i dwukrotnie 49. miejsce.

IMG 0022 - LGP: Najmocniejsi Norwegowie wracają do gry w Courchevel
Maren Lundby (fot. Julia Piątkowska)

Razem ze skoczkami, w Trondheim trenowały także przedstawicielki żeńskiej kadry, na czele z liderką drużyny, Maren Lundby. Dla pań zawody w Courchevel będą inauguracją tegorocznego cyklu FIS Grand Prix. – Ciekawe będzie zobaczyć i porównać, gdzie jestem teraz w porównaniu do tego, co działo się minionej zimy. Zawsze interesujące jest też to, że możemy zobaczyć nowe dziewczyny, które odkryły coś efektownego. Zobaczymy jaki prezentujemy poziom – powiedziała 22-letnia, a zapytana o przebieg przygotowań do startów dodała: – Wszystko przebiega całkiem dobrze. Zwracam uwagę na prędkości na progu. Świat idzie na przód, więc wszystko zapowiada się ekscytująco.

 

Kadra męska na zawody LGP w Courchevel (12 sierpnia):

  • Daniel Andre Tande (8. miejsce w LGP 2017)
  • Halvor Egner Granerud (10. miejsce w LGP 2017)
  • Kenneth Gangnes (12. miejsce w LGP 2017)
  • Robert Johansson (16. miejsce w LGP 2017)
  • Anders Fannemel (34. miejsce w LGP 2017)
  • Andreas Stjernen (nieklasyfikowany)

Kadra żeńska na zawody LGP w Courchevel (11 sierpnia):

  • Maren Lundby (10. miejsce w LGP 2016)
  • Silje Opseth (30. miejsce w LGP 2016)
 

Przypomnijmy, że przed rokiem w zawodach LGP w Courchevel wzięło udział trzech norweskich skoczków. Na 23. pozycji zmagania ukończył Robert Johansson, na 34. Joacim Oedegaard Bjoereng, a Halvor Egner Granerud został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Norweżki we Francji się nie pojawiły.

 

Aleksandra Kowalik, Bartosz Leja
źródło: skiforbundet.no / facebook.com/hopplandslaget.no

 
Podziel się:

Dodaj komentarz