PK w Szczyrku: Steiner najlepszy w serii próbnej, Zniszczoł drugi
Aleksander Zniszczoł, fot. Bartosz Leja

PK w Szczyrku: Steiner najlepszy w serii próbnej, Zniszczoł drugi

DSC 0114 - PK w Szczyrku: Steiner najlepszy w serii próbnej, Zniszczoł drugi

Pierwszy konkurs reaktywowanego Turnieju Beskidów zbliża się wielkimi krokami. Za nami już oficjalny trening i seria próbna. Najlepiej w ostatnim sprawdzianie przed właściwymi zawodami w Szczyrku spisał się Maximilian Steiner. Najwyższy rezultat spośród Polaków osiągnął Aleksander Zniszczoł, który wraz z Michaelem Glasderem uplasował się na drugim miejscu.

 

Steiner w swojej próbie uzyskał 106 metrów, czyli odległość równą dokładnie rozmiarowi obiektu. Z drugim wynikiem sklasyfikowani zostali Aleksander Zniszczoł i (97,5 m) oraz Amerykanin Michael Glasder (92 m). Jako, że na drugim miejscu znalazło sie dwóch zawodników, trzecie miejsce pozostało nieobsadzone. Jako czwarty w serii próbnej uplasował się reprezentant Szwajcarii Andreas Schuler (97 m), natomiast najlepszą piątkę uzupełnili ex aequo Jan Ziobro (101 m) i Jakub Janda (102 m).

Spośród reprezentantów Polski w najlepszej trzydziestce znaleźli się ponadto: Przemysław Kantyka (21. miejsce / 91,5 m), Klemens Murańka (24. / 92 m) i Bartosz Czyż (25. / 93,5 m).

 

Pełne wyniki serii próbnej >>

 

Źródło: informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz