You are currently viewing LPK Trondheim: Richard Freitag najlepszy na treningu, słabe skoki Polaków

LPK Trondheim: Richard Freitag najlepszy na treningu, słabe skoki Polaków

Freitag Richard LGP.Klingenthal.2014 fot.Julia .Piatkowska - LPK Trondheim: Richard Freitag najlepszy na treningu, słabe skoki Polaków

Niemiec Richard Freitag okazał się najlepszy w treningu przed pierwszym konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni dużej (K-124 / HS-140) w norweskim Trondheim. Przeciętnie spisali się reprezentanci Polski. Z piątki naszych skoczków najlepiej zaprezentował się Krzysztof Miętus. Na starcie nie pojawiło się dwunastu zawodników.

Pierwszą serię treningową wygrał Niemiec Richard Freitag. Zwycięzca pięciu konkursów Pucharu Świata po skoku na 136,5 metra uzyskał niecałe trzy punkty przewagi nad drugim Słoweńcem Tilenem Bartolem (126 m). Trzecie miejsce zajął Niemiec Daniel Huber (129,5 m).

Polacy wypadli słabo. Najlepszy z biało-czerwonych, Krzysztof Miętus, po skoku na odległość 122 metry uplasował się na 18. pozycji. Lider klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego Klemens Murańka był dopiero 33. (114,5 m), Aleksander Zniszczoł 39. (112 m), Jan Ziobro 24. (113,5m), a Bartłomiej Kłusek 44. (102,5 m).

Pełne wyniki treningu »

Zawodnicy rozpoczęli rywalizację z 13. belki startowej. Po skoku Freitaga sędziowie obniżyli rozbieg do 11. bramki. Ostatnia dziesiątka ponownie skakała już z belki nr 13.

Start serii próbnej o 16:00, początek konkursu zaplanowano na 17:00.