You are currently viewing FIS Cup Kandersteg: Wygrana Masamitsu Ito, bez Polaków w „10”

FIS Cup Kandersteg: Wygrana Masamitsu Ito, bez Polaków w „10”

Masamitsu Ito wygrał niedzielne zawody Pucharu FIS na skoczni normalnej (K-95 / HS-106) w szwajcarskim Kanderstegu. Japończyk wyprzedził reprezentanta gospodarzy Adriana Schulera oraz Niemca Dominika Maylaendera. Tuż za podium konkurs zakończył zwycięzca z soboty, Austriak Markus Rupitsch. Wśród reprezentantów Polski najwyższe miejsce zajął Paweł Wąsek, który był jedenasty.

Seria próbna:

W serii próbnej najlepszy był Austriak Clemens Leitner (105 m), który wyprzedził Niemca Lucę Rotha (103,5 m) oraz Adriana Schulera i Japończyka Taro Yamakawę (obaj 102,5 m).

Najlepiej z Polaków spisał się Andrzej Stękała – był 27. (96,5 m).

Zawody:

Niedzielny konkurs z cyklu FIS Cup mężczyzn stanął pod znakiem rywalizacji Masamitsu Ito i Adriana Schulera. Ostatecznie wygrał ten pierwszy (po I serii był drugi), oddając skoki na 97 i 100,5 m – i wyprzedzając Szwajcara (98 i 99 m) różnicą zaledwie 0,5 pkt. Na podium stanął także Dominik Maylaender. Skoczek z Niemiec w I serii skoczył 94 m, w drugiej zaś osiągnął najlepszą odległość konkursu (101,5 m).

Tym razem czwarte miejsce zajął zawodnik, który w sobotę odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu FIS – Austriak Markus Rupitsch (93 i 100 m). Czołową „szóstkę” uzupełnili Fin Niko Kytoesaho (91 i 100,5 m) oraz Słoweniec Aljaz Osterc (90,5 i 100,5 m).

Najlepiej z Polaków spisał się Paweł Wąsek (89,5 i 97 m). Spośród pozostałych naszych zawodników do rundy finałowej awansował jeszcze tylko Andrzej Stękała (28. miejsce; 88,5 i 83 m).

Wyniki pozostałych reprezentantów Polski: 31. Tomasz Pilch, 39. Stanisław Biela i Przemysław Kantyka, 56. Bartosz Czyż, 62. Damian Skupień, 66. Łukasz Bukowski, 70. Karol Niemczyk. Zdyskwalifikowano Kacpra Juroszka.