You are currently viewing LPK Rasnov: zasłużony triumf Paschke, Murańka w pierwszej dziesiątce

LPK Rasnov: zasłużony triumf Paschke, Murańka w pierwszej dziesiątce

8H7A1509 - LPK Rasnov: zasłużony triumf Paschke, Murańka w pierwszej dziesiątce

Sobotnie zmagania LPK w Rasnovie zasłużenie zwyciężył doświadczony Pius Paschke. Ze stratą 2.4 punkta do lidera na drugiej pozycji został sklasyfikowany Timi Zajc, natomiast trzecia lokata przypadła w udziale Jachimowi Hauerowi. Najlepiej z Polaków poradził sobie Klemens Murańka, który zakończył zmagania jako ósmy skoczek w stawce.

 

Już od popołudniowego oficjalnego treningu w Rasnovie Niemiec Pius Paschke sygnalizował, że będzie próbował dziś walczyć o wygraną. Pierwszy wynik w treningu i prowadzenie po pierwszej serii były wyraźnym sygnałem dla przeciwników, że 27-latek jest w Rumunii w doskonałej formie. Dwie równe próby (95,5 m / 94 m) zagwarantowały zawodnikowi zwycięstwo w pierwszym z dwóch weekendowych konkursów  zmagań „drugiej ligii” zaplanowanych w Rasnovie. Oczko niżej został sklasyfikowany reprezentant Słowenii, Timi Zajc (93,5 / 95 m), który w stosunku do pierwszej rundy zamienił się lokatami z Joachimem Hauerem. 26-letni Norweg stracił zajmowane po pierwszej serii drugie miejsce i zakończyć rywalizację na najniższym stopniu podium (93,5 / 94,5 m). Czwartą pozycję obronił natomiast starszy z braci Huber, Daniel. Skoki o długości 92 i 93,5 metra pozwoliły Austriakowi utrzymać bezpieczną przewagę nad rywalami. Czołową piątkę uzupełnił zwycięzca piątkowego konkursu FIS Cup, Dominik Maylander , który dwukrotnie uzyskał 93 metry.

W pierwszej dziesiątce konkursu został sklasyfikowany tylko jeden Polak: Klemens Murańka zaliczył spadek o 3 lokaty w stosunku do pierwszej rundy i ostatecznie został sklasyfikowany na 8. pozycji (93,5 / 94 m). Wyniki pozostałych Polaków przedstawiały się następująco: 11. miejsce – Aleksander Zniszoł (90,5 / 91,5 m), 14. – Jan Ziobro (89 / 90 m), 24.  – Przemysław Kantyka (91 / 86,5 m), 32. –Bartłomiej Kłusek (86,5 m).

 

Pełne wyniki > > >

 

Źródło: fis-ski.com / informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz