You are currently viewing Śnieg w Niżnym Tagile, Rosjanie czekają na Puchar Świata!

Śnieg w Niżnym Tagile, Rosjanie czekają na Puchar Świata!

Nizny.Tagil Tramplin.Aist fot.Andrey.Kascha 2017.World .Cup .Nizhny.Tagil - Śnieg w Niżnym Tagile, Rosjanie czekają na Puchar Świata!Kolejna z pucharowych aren, która będzie gościć ścisłą międzynarodową czołówkę jest już na zaawansowanym etapie przygotowań do zimowych zmagań. W ostatnich dniach na skoczniach w rosyjskim Niżnym Tagile zawitał śnieg, a organizatorzy zapewniają, że obiekty będą znakomicie przygotowane do rywalizacji na najwyższym poziomie.

 

Jeszcze w sezonie letnim kompleks skoczni o wdzięcznej nazwie „Bocian” w Niżnym Tagile został wyposażony w specjalne siatki wiatrochronne, które były konieczne, aby to rosyjskie miasto usytuowane niedaleko geograficznej granicy Europy i Azji odzyskało możliwość organizacji męskich zawodów najwyższej rangi. Rosyjscy włodarze obiektu spełnili postawione przed nimi zadanie i zabezpieczyli okolice progu skoczni HS-134 oraz HS-96 przed porywistymi podmuchami wiatru. Dzięki temu FIS zezwolił na zapalenie zielonego światła dla organizacji pucharowych zmagań panów, które zagoszczą w obwodzie swierdłowskim już w dniach 1-3 grudnia 2017 roku.

Przypomnijmy, że męskie zawody najwyższej rangi były rozgrywane w Niżnym Tagile w latach 2014-2015. W 2016 roku nasi wschodni sąsiedzi nie zrealizowali wymagań FIS związanych z zabezpieczeniem obiektów przed wiatrem, mieli także zaległości finansowe związane z wypłacaniem nagród finansowych dla najlepszych zawodników. W związku z tym konkursy Pucharu Świata w sezonie 2016/2017 od Rosjan przejęli Norwegowie z Lillehammer.

Przed rozpoczęciem zimowego sezonu 2017/2018 komitet organizacyjny konkursów w Niżnym Tagile zadbał o odpowiednie inwestycje i już we wrześniu na tamtejszych obiektach zamontowane zostały siatki przeciwwietrzne. W ostatnich dniach z kolei pojawiły się tam opady śniegu i obiekty kompleksu Tramplin Aist zostały przykryte białym puchem. Na zeskoku już od pewnego czasu były zainstalowane siatki mające za zadanie utrzymać odpowiednią warstwę śniegu w strefie lądowania. Ponadto Rosjanie niebawem ruszą z naśnieżaniem skoczni z pomocą armatek śnieżnych. Tym samym kolejna pucharowa arena wydaje się być znakomicie przygotowana do nadchodzącej rywalizacji na najwyższym poziomie. Miejmy nadzieję, że po raz pierwszy w historii na podium wskoczy tam reprezentant Polski. Do tej pory po zwycięskie laury sięgali tam: Anders Fannemel (Norwegia), dwukrotnie Severin Freund (Niemcy) i Peter Prevc (Słowenia). Dodajmy, że w żeńskich konkursach PŚ triumfowały tam: Daniela Iraschko-Stolz (Austria), dwukrotnie Sara Takanashi (Japonia), a także Maren Lundby (Norwegia).

Więcej informacji o dużej skoczni w Niżnym Tagile i zawodach na niej rozgrywanych >>>

 

Program zawodów (transmisje):

 • 1 grudnia 2017 r. (piątek):
  • 11:00 – odprawa techniczna
  • 13:00 – oficjalny trening
  • 15:00 – kwalifikacje (Eurosport 1)
 • 2 grudnia 2017 r. (sobota):
  • 15:15 – seria próbna
  • 16:15 – konkurs indywidualny (TVP 1, Eurosport 1, lajfy.com)
 • 3 grudnia 2017 r. (niedziela):
  • 14:30 – seria próbna
  • 16:00 – konkurs indywidualny (TVP 1, Eurosport 1, lajfy.com)
 

Przeczytaj więcej:

 

źródło: informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz