You are currently viewing Koniec kariery Sabriny Windmueller

Koniec kariery Sabriny Windmueller

Windmueller Sabrina LGP.Einsiedeln.2015 fot.Tuija .Hankkila - Koniec kariery Sabriny WindmuellerZa nieco ponad trzy tygodnie na skocznie pokryte białym puchem powrócą zmagania czołowych skoczkiń globu. Niestety, zarówno podczas zawodów rangi FIS, jak i zmagań XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich, na starcie nie zobaczymy już Sabriny Windmueller. Szwajcarka podjęła decyzję o zakończeniu sportowej kariery.

 

Otrzymanie nominacji do kadry olimpijskiej oraz możliwość reprezentowania swojego państwa podczas najważniejszej imprezy sportowej czterolecia to bez wątpienia powód do dumy i marzenie każdego zawodowego sportowca. Atmosfery Igrzysk Olimpijskich nie zazna jednak reprezentantka Szwajcarii Sabrina Windmueller, która postanowiła zakończyć przygodę ze skokami na kilka miesięcy przed zmaganiami o medale w północnokoreańskim PyeongChang. Starsza z sióstr Windmueller, w związku z długim rozbratem ze sportem spowodowanym kontuzją, postanowiła ostatecznie zawiesić narty na kołku. Tym samym reprezentacja Szwajcarii straciła zawodniczkę z prawem startu w zawodach najwyższej rangi rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Sabrina Windmueller zadebiutowała na arenie międzynarodowej 18. stycznia 2006 r. podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Toblach/Dobbianco. Pierwszy start w Pucharze Świata (z 46 w całej karierze) zaliczyła 3. grudnia 2011 r. w norweskim Lillehammer, a na premierowe podium czekała nieco ponad miesiąc od daty swojego debiutu. 30-letnia zawodniczka wciąż pozostaje jedyną reprezentantką Szwajcarii, która odniosła triumf w rywalizacji czołowych skoczkiń globu. Historyczne – i, jak się okazało, jedyne – zwycięstwo odniosła 7. stycznia 2012 r. w Hinterzarten. Ponadto, sportsmenka reprezentowała swój kraj na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w Oslo, na których zajęła 25. lokatę. Broniąca barw klubu SSC Toggenburg Windmueller, triumfowała również w klasyfikacji generalnej cyklu  narciarskiej „drugiej ligi” w sezonie 2015/2016 r.

Odejście sportową emeryturę jednej z najbardziej utalentowanych szwajcarskich zawodniczek ostatnich lat nie oznacza jednak końca żeńskich skoków w ojczyźnie Simona Ammanna. W czasie letnich zawodów z cyklu Pucharu Alp oraz Pucharu FIS, do rywalizacji na arenie międzynarodowej przystąpiły młode zawodniczki z kadry Helwetów, które dobrze rokują na przyszłość. – Skoki dziewcząt przyniosły nam dużą liczbę miejsc w czołowej dziesiątce. Obecnie naszym celem jest, aby dobrze prezentowały się, zarówno w zawodach indywidualnych, jak i rywalizacji drużyn mieszanych podczas nadchodzących Mistrzostw Świata Juniorów w Kanderstegu – z nadzieją podsumował odpowiedzialny na skoki narciarskie w szwajcarskiej federacji, Berni Schoedler.

 

źródła: swiss-ski.ch / informacja własna

Dodaj komentarz