Konkurs Świąteczny o mistrzostwo Polski już 26 grudnia w Wiśle!

Konkurs Świąteczny o mistrzostwo Polski już 26 grudnia w Wiśle!

DSC 0311 - Konkurs Świąteczny o mistrzostwo Polski już 26 grudnia w Wiśle!Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle, która w listopadzie gościła inaugurację Pucharu Świata, w tym roku będzie także areną świątecznego konkursu o Mistrzostwo Polski. Już 26 grudnia na dużym beskidzkim obiekcie o medale powalczą m.in. najmocniejsi podopieczni trenera Horngachera na czele z Kamilem Stochem i obrońcą tytułu Piotrem Żyłą.

 
MP.Zakopan.2016 podium Kubacki.Zyla .Kot fot.Alicja.Kosman 300x200 - Konkurs Świąteczny o mistrzostwo Polski już 26 grudnia w Wiśle!
Podium świątecznych mistrzostw Polski – Zakopane 2016 (od lewej: D.Kubacki, P.Żyła, M.Kot), fot. Alicja Kosman / PZN

Świąteczny czas tradycyjnie przyniesie skoczkom przerwę w rywalizacji na najwyższym szczeblu. Mimo iż polscy zawodnicy nie będą toczyć zmagań w Pucharze Świata, czeka ich batalia w krajowym czempionacie. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia biało-czerwoni trenujący w kadrach narodowych, jak i poza nimi, powalczą o medale mistrzostw Polski. Przypomnijmy, że przed rokiem po złoty medal w konkursie rozgrywanym na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi w Zakopanem sięgnął Piotr Żyła, srebro zgarnął Dawid Kubacki, a brąz wywalczył Maciej Kot. W ostatniej chwili z zawodów wycofał się wówczas Kamil Stoch, który zmagał się z uciążliwym przeziębieniem.

W tym roku świąteczna rywalizacja polskich skoczków powraca w Beskidy. Areną zmagań będzie wyposażona w odnowiony rozbieg skocznia im. Adama Małysza (K-120 / HS-134). Rekordzistą obiektu jest Austriak Stefan Kraft, który podczas kwalifikacji do zawodów Pucharu Świata w Wiśle poszybował na odległość 139 metrów.

 

Program zawodów:

 • 26 grudnia 2017 r. (wtorek):
  • 09:30 – odprawa kierowników drużyn
  • 10:30 – oficjalny trening
  • 11:30 – kwalifikacje
  • 12:45 – pierwsza seria konkursowa
  • 14:00 – finałowa seria konkursowa
  • ceremonia dekoracji
 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz