You are currently viewing PK Whistler: Zupancic na czele serii próbnej, Pilch najwyżej z Polaków

PK Whistler: Zupancic na czele serii próbnej, Pilch najwyżej z Polaków

8H7A6168 - PK Whistler: Zupancic na czele serii próbnej, Pilch najwyżej z PolakówSłoweniec Miran Zupancic oddał najlepszy skok w serii próbnej poprzedzającej drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w kanadyjskim Whistler. W gronie polskich skoczków najlepiej spisali się podopieczni trenera Macieja Maciusiaka z kadry juniorskiej C – Tomasz Pilch oraz Paweł Wąsek. Ten pierwszy będzie dziś bronił pozycji lidera w klasyfikacji generalnej.

8H7A8536 300x199 - PK Whistler: Zupancic na czele serii próbnej, Pilch najwyżej z Polaków
Tomasz Pilch (fot. Julia Piątkowska)

Cała seria próbna na normalnej skoczni olimpijskiej HS-104 (K-95) w Whistler została rozegrana z 19. platformy najazdowej. Najlepiej w 64-osobowej stawce spisał się słoweński stały bywalec narciarskich zawodów „drugiej ligi”, Miran Zupancic, który poszybował 97,5 metra. Drugie miejsce zajął Austriak Elias Tollinger (97,0 m), a czołową trójkę uzupełnił Norweg Joachim Hauer (97,0 m). Cała trójka oddała swoje próby przy dość mocnym wietrze w plecy, przekraczającym 0,7 m/s. Tuż za wymienionymi zawodnikami uplasowali się: Czech Cestmir Kozisek (97,0 m), Niemiec Martin Hamann (97,0 m) oraz kolejny ze Słoweńców, Nejc Dezman (97,5 m).

Najwyżej sklasyfikowanym polskim skoczkiem okazał się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, Tomasz Pilch, który lądował pół metra za granicą punktu konstrukcyjnego skoczni (K-95). Kilka lokat niżej uplasował się kolejny z polskich juniorów, Paweł Wąsek (93,5 m / 21. miejsce). W czwartej dziesiątce stawki znaleźli się natomiast Klemens Murańka (91,0 m / 34. miejsce) oraz Bartosz Czyż (90,0 m / 38. miejsce).