Polscy skoczkowie z liderem cyklu na Puchar Kontynentalny w Ruce!

Polscy skoczkowie z liderem cyklu na Puchar Kontynentalny w Ruce!

Wasek Pilch Czyz MP.Szczyrk fot.Julia .Piatkowska - Polscy skoczkowie z liderem cyklu na Puchar Kontynentalny w Ruce!Czterech polskich skoczków weźmie udział w kolejnych konkursach zimowego Pucharu Kontynentalnego, który odbędzie się w fińskiej Ruce już w czasie najbliższego weekendu (16-17 grudnia). W roli lidera polskiej ekipy, jak i lidera klasyfikacji generalnej cyklu wystąpi tam 17-letni reprezentant polskiej kadry juniorów, Tomasz Pilch. 

 
8H7A9695 300x199 - Polscy skoczkowie z liderem cyklu na Puchar Kontynentalny w Ruce!
Aleksander Zniszczoł (fot. Julia Piątkowska)

Weekendowe zawody inaugurujące Puchar Kontynentalny 2017/2018, które odbyły się na normalnym obiekcie olimpijskim w kanadyjskim Whistler, niespodziewanie przyniosły triumf 17-letniego polskiego juniora, Tomasza Pilcha. Podopieczny trenera Macieja Maciusiaka w drugim konkursie w Kraju Klonowego Liścia zajął siódmą lokatę i zdołał utrzymać pozycję lidera klasyfikacji generalnej PK. W związku z tym sztaby szkoleniowe polskich kadr zdecydowały, że Wiślanin pojawi się także w kolejnych zawodach cyklu.

8H7A9432 300x199 - Polscy skoczkowie z liderem cyklu na Puchar Kontynentalny w Ruce!
‚Rukatunturi’ nieopodal Kuusamo (fot. Julia Piątkowska)

Towarzyszyć mu będą koledzy z kadry C, Bartosz Czyż i Paweł Wąsek, którzy po niezbyt udanych startach w Kanadzie powalczą o pierwsze punkty w sezonie. Biało-czerwoną czwórkę dopełni zawodnik kadry B, Aleksander Zniszczoł, który po obiecującym początku sezonu letniego, nie potrafił odnaleźć wysokiej dyspozycji. 23-latek wystartował w inauguracyjnym konkursie Pucharu Świata w Wiśle, jednak zajął w nim odległe 38. miejsce. Przypomnijmy jednak, że Zniszczoł ma już w swoim dorobku cztery podia zimowych zawodów PK w karierze.

Następne zmagania w narciarskiej „drugiej lidze” odbędą się nie jak pierwotnie zakładano w Lahti, a w oddalonej o kilkaset kilometrów na północ fińskiej Ruce. Powodem odwołania konkursów na kompleksie Salpausselkae był brak wystarczającej ilości śniegu do przygotowania obiektów. W związku z tym już w najbliższą sobotę i niedzielę Puchar Kontynentalny, niecały miesiąc po zawodach Pucharu Świata, zawita na skocznię Rukatunturi (K-120 / HS-142) nieopodal Kuusamo.

 

Skład reprezentacji Polski na PK w Ruce:

 • Tomasz Pilch (1. miejsce w PK 2017/18)
 • Bartosz Czyż (nieklasyfikowany)
 • Paweł Wąsek (nieklasyfikowany)
 • Aleksander Zniszczoł (nieklasyfikowany).
 

Program PK w Ruce:

 • 16 grudnia 2017 r. (sobota):
  • 12:00 – odprawa techniczna
  • 13:30 – oficjalny trening
  • 16:00 – konkurs indywidualny
 • 17 grudnia 2017 r. (niedziela):
  • 08:00 – seria próbna
  • 09:00 – konkurs indywidualny
 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz