You are currently viewing PŚ Pań Hinterzarten: Chiara Hoelzl i Maren Lundby najlepsze w treningach
Chiara Hoelzl (fot. Frederik Clasen)

PŚ Pań Hinterzarten: Chiara Hoelzl i Maren Lundby najlepsze w treningach

IMG 9208 - PŚ Pań Hinterzarten: Chiara Hoelzl i Maren Lundby najlepsze w treningach

Chiara Hoelzl i Maren Lundby okazały się najlepszymi zawodniczkami treningów przed kwalifikacjami do konkursu PŚ w niemieckim Hinterzarten (K-95 / HS-108). W pierwszej serii treningowej Austriaczka wyprzedziła Norweżkę, w drugiej kolejce zawodniczki zamieniły się miejscami na czele stawki. Przeciętnie wypadła jedyna reprezentantka Polski startująca w Niemczech, Kinga Rajda.

I trening:

Sara Takanashi LGP.Frenstat.2017 fot.Bartosz.Leja  300x199 - PŚ Pań Hinterzarten: Chiara Hoelzl i Maren Lundby najlepsze w treningach
Sara Takanashi, fot. Bartosz Leja

W pierwszej serii treningowej najlepsza okazała się Chiara Hoelzl z wynikiem 99 m. Drugie miejsce zajęła wiceliderka klasyfikacji PŚ Maren Lundby. Norweżce udało się dolecieć do odległości 96,5 m. Tuż za nią (z notą niższą o zaledwie 0,2 pkt.) znalazła się utytułowana Japonka Sara Takanashi (95 m).

W czołówce znalazły się także Rosjanka Irina Awwakumowa (93 m) oraz, ex aequo na piątej pozycji, Słowenka Ursa Bogataj (92,5 m) i Niemka Ramona Straub (92 m). Na starcie nie stanęło sześć skoczkiń z Niemiec, w tym liderka Pucharu Świata Katharina Althaus oraz mistrzyni olimpijska z Soczi Carina Vogt.

Kinga Rajda, która jako jedyna reprezentuje Polskę w Hinterzarten, zajęła 43. miejsce z odległością 74,5 m.

II trening:

Maren Lundby Frenstat.2017 fot.B.Leja  300x199 - PŚ Pań Hinterzarten: Chiara Hoelzl i Maren Lundby najlepsze w treningach
Maren Lundby, fot. Bartosz Leja

W drugim treningu pierwsze miejsce dał skok na pokaźną odległość. Aż 108 metrów, czyli dokładnie tyle, ile wynosi punkt HS skoczni Adlerschanze w Hinterzarten, skoczyła Maren Lundby. Drugie miejsce, z odległością 104 m, zajęła Chiara Hoelzl. Po raz kolejny trzecia była Sara Takanashi (99,5 m).

Wśród najlepszych zameldowały się także Japonka Yuki Ito (98,5 m), Ramona Straub (96 m) oraz Irina Awwakumowa (100 m). Prowadząca w PŚ Katharina Althaus tym razem pojawiła się na starcie i zajęła 8. pozycję po skoku na 92,5 m.

Znów w piątej „dziesiątce” uplasowała się Kinga Rajda – w II treningu Polak była 49. (75,5 m).