Ronan Lamy Chappuis wygrał z nowotworem i wrócił na skocznię!

Ronan Lamy Chappuis wygrał z nowotworem i wrócił na skocznię!

Ronan.Lamy .Chappuis WC.Innsbruck.2017 fot.Julia .Piatkowska - Ronan Lamy Chappuis wygrał z nowotworem i wrócił na skocznię!

W maju tego roku Ronan Lamy Chappuis oficjalnie poinformował, że zmaga się z łagodnym nowotworem kości. Objawy pojawiły się w 2016 r., zaś w grudniu ból pleców skłonił skoczka do konsultacji z lekarzem. W kwietniu 2017 r. poznał diagnozę, zaś w maju przeszedł operację usunięcia guza na kręgosłupie. Zawodnik wygrał z chorobą i wrócił do gry przed kilkoma dniami.

 

Ronan szczęśliwie przezwyciężył chorobę i oficjalnie wrócił na skocznię 29. grudnia tego roku podczas łączonych zmagań skoczków narciarskich i kombinatorów norweskich w Chaux-Neuve w ramach SAMSE National Tour. 24-latek w rywalizacji mężczyzn na skoczni La Côte Feuillée (K-96 / HS-118) zajął drugie miejsce tuż za juniorem, Mathisem Contamine. Podium uzupełnił Alessandro Batby.

Przypomnijmy, że pierwsze punkty w zmaganiach Pucharu Świata pochodzący z Bois-d’Amont skoczek zdobył w styczniu 2014 r. na skoczni Adama Małysza w Wiśle. Najwyższą lokatą w jego karierze było 11. miejsce w rywalizacji „pierwszej ligi” w Sapporo w 2014 r. Lamy Chappuis brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi oraz w Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme i Falun. Ostatni raz w zmaganiach organizaownaych przez Międzynarodową Federację Narciarską sportowiec pojawił się w styczniu tego roku w konkursach PK w Garmich-Partenkirchen. W sezonie 2017/2018 Francuz został powołany do kadry B, wraz z Thomasem Rochem Duplandem i Paulem Brasme.

Liczymy, że udany występ Ronana Lamy Chappuisa Chaux-Neuve zapoczątkuje jego powrót do dyspozycji pozwalającej na występy w Pucharze Świata.

 

Wyniki konkursu Panów z cyklu SAMSE National Tour w Chaux Neuve >>>

 

źródła: nordicmag.info / informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz