Koniec 66. TCS dla Francji!
Jonathan Learoyd, fot. Magdalena Janeczko

Koniec 66. TCS dla Francji!

Jonathan.Learoyd.LPK .Szczyrk.2017.fot .Magdalena 1 - Koniec 66. TCS dla Francji!

Po konkursach w Oberstdorfie i Garmich-Partenkirchen swoje występy w 66. Turnieju Czterech Skoczni zakończyła reprezentacja Francji. Sztab szkoleniowy zadecydował, że Jonathan Learoyd i Vincent Descombes Sevoie nie wezmą udział w zmaganiach w Austrii. Na półmetku imprezy zawodnicy zostali sklasyfikowani w trzeciej i czwartej dziesiątce klasyfikacji ogólnej. 

 

Zgodnie z informacjami podanymi przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) jedyni reprezentanci Francji w 66. Turnieju Czterech Skoczni, Jonathan Learoyd i Vincentem Descombes Sevoie, zakończyli swój udział w imprezie. Tym samym trójkolorowi nie pojawią się w austriackiej części turnieju, która zostanie rozegrana 4. stycznia w Innsbrucku i 6. stycznia w Bischofshofen. Sztab szkoleniowy Francji podjął taką decyzję biorąc pod uwagę stan fizyczny obu zawodników oraz cih priorytety na najbliższe tygodnie.

– Vincent nie jest w odpowiedniej dyspozycji, aby konkurować w turnieju. Zamiast tego, skupi się w najbliższych dniach na treningu. Z kolei Jonathan jest zmęczony po wymagających konkursach, w których brał udział w ostatnich tygodniach. Jego priorytetem jest jak najlepszy występ na Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w Kanderstagu na przełomie stycznia i lutego – wyjaśnił asystent trenera francuskiej kadry, Robert Treitinger.

Na półmetku imprezy francuscy zawodnicy zostali sklasyfikowani na następujących lokatach: 33. miejsce – Jonathan Learoyd, 44. miejsce – Vincent Descombes-Sevoie.

 

źródło: fis-ski.com / informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz