FIS Cup Planica: Dominik Maylaender wygrywa, dwaj Polacy z punktami

FIS Cup Planica: Dominik Maylaender wygrywa, dwaj Polacy z punktami

8H7A8571 - FIS Cup Planica: Dominik Maylaender wygrywa, dwaj Polacy z punktami

Dominik Maylaender wygrał niedzielne zawody Pucharu FIS na skoczni normalnej w słoweńskiej Planicy (K-95 / HS-102). Niemiec wyprzedził dwóch Austriaków: Thomasa Hofera i Maximiliana Steinera. Dopiero siedemnasty był zwycięzca z soboty, Markus Schiffner. W punktowanej „30” znalazło się dwóch reprezentantów Polski – Stanisław Biela i Krzysztof Miętus.

 

Seria próbna:

W serii próbnej najlepszy wynik uzyskał Austriak Stefan Huber (103 m). Drugie miejsce ex aequo zajęli Słoweńcy: Zak Mogel i Cene Prevc (obaj 99,5 m). Najlepiej z Polaków wypadł Damian Skupień (24. miejsce, 93 m).

Pełne wyniki serii próbnej »

 

Konkurs główny:

Maximilian Steiner Beskydy.Tour .2017.Frenstat fot.Bartosz.Leja  300x199 - FIS Cup Planica: Dominik Maylaender wygrywa, dwaj Polacy z punktami
Maximilian Steiner, fot. Bartosz Leja

Zwycięstwo w konkursie Dominik Maylaender zapewnił sobie skokami na 101 i 104,5 m. Drugie miejsce zajął Thomas Hofer, który dwa sezony temu punktował już w Pucharze Świata (102,5 i 103,5 m). Podium uzupełnił Maximilian Steiner – z odległościami 100 i 104 m.

W czołowej szóstce znaleźli się także Austriak Elias Tollinger (98 i 100 m), najlepszy z reprezentantów gospodarzy Rok Justin (99,5 i 97 m) oraz kolejny z zawodników drużyny austriackiej, Stefan Huber (100,5 i 96,5 m). 

Schiffner Markus fot.Julia .Piatkowska 300x200 - FIS Cup Planica: Dominik Maylaender wygrywa, dwaj Polacy z punktami
Markus Schiffner, fot. Julia Piątkowska

Zaledwie 17. miejsce zajął Markus Schiffner z Austrii, który zwyciężył w sobotnim konkursie. Co ciekawe, do II serii nie awansowali dwaj pozostali skoczkowie z podium pierwszych zawodów w Planicy: Słoweniec Zak Mogel i Austriak Janni Reisenauer.

Tym razem do rundy finałowej udało się awansować dwóm Polakom: 24. był Stanisław Biela, a 26. Krzysztof Miętus.

Miejsca pozostałych „Biało-Czerwonych”: 34. Andrzej Stękała, 45. Krzysztof Biegun, 49. Kacper Juroszek, 55. Damian Skupień, 59. Szymon Pawłowski, 63. Kacper Stosel, 65. Łukasz Bukowski, 70. Karol Niemczyk.

 

Wyniki zawodów:

 
zawodnik
kraj
skok I
skok II
punkty
1
Maylaender Dominik
GER
101,0 m
104,5 m
262.0
2
Hofer Thomas
AUT
102,5 m
103,5 m
253.5
3
Steiner Maximilian
AUT
100,0 m
104,0 m
251.5
4
Tollinger Elias
AUT
98,0 m
100,0 m
246.0
5
Justin Rok
SLO
99,5 m
97,0 m
244.0
6
Huber Stefan
AUT
100,5 m
96,5 m
242.0
7
Rupitsch Markus
AUT
98,5 m
97,0 m
238.5
8
Alamommo Andreas
FIN
100,5 m
94,0 m
236.5
9
Seidl Fabian
GER
99,5 m
94,0 m
233.5
10
Osterc Aljaz
SLO
93,0 m
96,0 m
223.0
11
Kveder Miha
SLO
94,5 m
95,0 m
221.0
12
Bombek Jan
SLO
94,5 m
93,0 m
220.0
13
Winter Paul
GER
95,5 m
91,0 m
219.0
14
Kogler Patrick
AUT
95,0 m
91,5 m
218.5
15
Samec Matevz
SLO
93,0 m
92,5 m
217.0
16
Kytoesaho Niko
FIN
96,5 m
89,5 m
216.5
17
Schiffner Markus
AUT
92,5 m
93,0 m
216.0
18
Fuchs Tim
GER
94,0 m
90,5 m
215.5
19
Contamine Mathis
FRA
92,0 m
91,5 m
211.0
20
Pograjc Andraz
SLO
91,0 m
94,5 m
210.5
21
Hahn Julian
GER
93,5 m
89,0 m
210.0
21
Tkachenko Sergey
KAZ
93,5 m
90,0 m
210.0
23
Oblak Rok
SLO
93,0 m
90,0 m
209.5
24
Biela Stanisław
POL
96,0 m
85,5 m
205.0
25
Kus Jan
SLO
92,0 m
88,5 m
204.5
26
Miętus Krzysztof
POL
91,5 m
86,5 m
198.5
27
Korhonen Janne
FIN
91,5 m
86,5 m
198.0
28
Loeytaeinen Niko
FIN
91,5 m
88,5 m
197.5
29
Brezovnik Medard
SLO
92,5 m
82,5 m
192.0
30
Bradatsch Sebastian
GER
92,0 m
82,0 m
189.0
31
Vodan Aljaz
SLO
90,5 m
 
103.5
32
Mogel Zak
SLO
91,0 m
 
103.0
33
Toporis Nejc
SLO
90,5 m
 
102.5
34
Schubert Johannes
GER
90,0 m
 
102.0
34
Stękała Andrzej
POL
90,5 m
 
102.0
34
Capuder Martin
SLO
91,5 m
 
102.0
34
Batby Alessandro
FRA
90,5 m
 
102.0
38
Zupancic Miran
SLO
89,5 m
 
101.0
38
Presecnik Jernej
SLO
90,0 m
 
101.0
40
Modic Andraz
SLO
88,5 m
 
99.0
41
Bogataj Tine
SLO
89,0 m
 
98.5
42
Reisenauer Janni
AUT
88,5 m
 
98.0
43
Prevc Cene
SLO
88,0 m
 
97.5
43
Holik Frantisek
CZE
88,0 m
 
97.5
45
Bresadola Giovanni
ITA
88,0 m
 
97.0
45
Biegun Krzysztof
POL
88,0 m
 
97.0
45
Hafnar Mark
SLO
88,0 m
 
97.0
45
Cho Sungwoo
KOR
88,0 m
 
97.0
49
Juroszek Kacper
POL
88,5 m
 
96.5
50
Dolezel Dusan
CZE
87,5 m
 
96.0
51
Maylaender Axel
GER
87,5 m
 
95.5
52
Yim Soohyeon
KOR
87,5 m
 
94.5
53
Mitrofan Nicolae Sorin
ROU
87,0 m
 
94.0
54
Vaverka Petr
CZE
86,5 m
 
93.0
55
Skupień Damian
POL
86,5 m
 
92.5
56
Heikkinen Kalle
FIN
86,5 m
 
92.0
56
Cecon Francesco
ITA
86,0 m
 
92.0
58
Kraus Marinus
GER
85,5 m
 
91.5
59
Pawłowski Szymon
POL
85,0 m
 
89.5
60
Spulber Mihnea Alexandru
ROU
84,5 m
 
88.5
60
Zambelli Gabriele
ITA
84,5 m
 
88.5
62
Wagner Lukas
GER
84,0 m
 
87.5
63
Stosel Kacper
POL
83,5 m
 
86.5
64
Si Jeongheon
KOR
84,0 m
 
86.0
65
Bukowski Łukasz
POL
84,5 m
 
85.0
66
Holub Benedikt
CZE
82,5 m
 
84.0
67
Farkas Hunor
ROU
82,5 m
 
82.0
68
Lee Juchan
KOR
81,0 m
 
80.5
68
Rydl Radek
CZE
82,0 m
 
80.5
70
Niemczyk Karol
POL
82,0 m
 
80.0
71
Longo Alessio
ITA
80,0 m
 
78.0
71
Molnar Florian
HUN
80,0 m
 
78.0
73
Cacina Daniel Andrei
ROU
79,5 m
 
75.5
74
Moroder Daniel
ITA
77,0 m
 
72.0
74
Devyatkin Nikita
KAZ
77,0 m
 
72.0
76
Hwang Seokjae
KOR
77,0 m
 
71.5
77
Simitchiyski Krasimir
BUL
76,5 m
 
67.5
78
Sikola Jakub
CZE
74,5 m
 
67.0
78
Kubena Lukas
CZE
74,5 m
 
67.0
80
Sluka Mikulas
CZE
73,0 m
 
63.0
81
Shumbarets Oleksandr
UKR
72,5 m
 
61.5
82
Hristov Viktor
BUL
71,0 m
 
56.0
83
Nekhoroshev Ivan
KAZ
69,5 m
 
51.0
84
Campregher Andrea
ITA
67,0 m
 
49.0
85
Grebeniuk Vitaliy
UKR
67,0 m
 
46.5
86
Zyryanov Sergey
KAZ
65,5 m
 
43.5
87
Tursunzhanov Nurshat
KAZ
63,0 m
 
38.0
DSQ
Pavlic Blaz
SLO
 
 
 

Pełne wyniki zawodów »

 

informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz