Trener Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji na igrzyska
Reprezentacja Polski, fot. Julia Piątkowska

Trener Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji na igrzyska

Reprezentacja Polski Oberstdorf 2018 fot. Julia Piątkowska - Trener Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji na igrzyska

Austriacki szkoleniowiec reprezentacji Polski w skokach narciarskich Stefan Horngacher ogłosił skład ekipy na zimowe igrzyska olimpijskie w koreańskim Pjongczangu. Do Azji poleci pięciu polskich skoczków, którzy w ostatnim czasie prezentowali najlepszą dyspozycję w międzynarodowych zawodach najwyższej rangi.

 

W składzie Polaków nie ma niespodzianek. Szansę na walkę o olimpijskie laury dostaną skoczkowie, którzy w ostatnich latach zdobywali drużynowe medale wielkich imprez:

  • Kamil Stoch (dotychczas na IO: 2006, 2010, 2014)
  • Dawid Kubacki (2014)
  • Stefan Hula (2006, 2010)
  • Piotr Żyła (2014)
  • oraz Maciej Kot (2014).

 

Polacy na podium MŚ loty Oberstdorf 2018 fot. Julia Piątkowska 300x200 - Trener Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji na igrzyska
Polacy – brązowi medaliści MŚ w lotach, fot. Julia Piątkowska

Podczas igrzysk olimpijskich najlepsi skoczkowie świata dwukrotnie zmierzą się w zmaganiach indywidualnych: 10 lutego na skoczni normalnej oraz 17 lutego na skoczni dużej (tytułów mistrzowskich będzie bronił Kamil Stoch). W dniu 19 lutego rozegrane zostaną zawody drużynowe. W każdym z tych konkursów Polska będzie mogła wystartować w czteroosobowym składzie, dlatego decyzje o odrzuceniu jednego z zawodników będą podejmowane na bieżąco, na podstawie oficjalnych treningów przed każdymi zawodami.

 

informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz