Trzy Polki na starcie FIS Cup w Rastbuechl

Trzy Polki na starcie FIS Cup w Rastbuechl

Kamila.Karpiel Anna.Twardosz LMP.Kobiet.Szczyrk.2017 fot.Julia .Piatkowska - Trzy Polki na starcie FIS Cup w RastbuechlW najbliższy weekend w niemieckim Rastbuechl oprócz konkursów panów, odbędzie się także żeńska rywalizacja w ramach cyklu FIS Cup. W zmaganiach „trzeciej ligi” wezmą udział trzy nasze reprezentantki. Do Niemiec uda się jedna zawodniczka z grupy tatrzańskiej i dwie z grupy beskidzkiej. W tym gronie będzie także trzecie w „generalce”, Kamila Karpiel.

 

Pierwsze w tym roku konkursy FIS Cup kobiet odbędą się w dniach 10-11 lutego na niemieckim obiekcie Baptist Kitzlinger Schanze (K-74 / HS-78). Trener grupy beskidzkiej Sławomir Hankus, powołał na te zawody Kingę Rajdę i Annę Twardosz. Natomiast szkoleniowiec tatrzańskiej części kadry Krystian Długopolski zdecydował, że do Niemiec pojedzie Kamila Karpiel. Na starcie w Rastbuechl nie pojawią się pozostałe reprezentantki kadry kobiet, Magdalena Pałasz i Joanna Kil, które zostaną w kraju i wystartują w ten weekend w zawodach z cyklu LOTOS Cup w Zakopanem.

Przypomnijmy, że ostatnie zmagania w ramach Pucharu FIS kobiet odbyły się 7. i 8. grudnia zeszłego roku w kanadyjskim Whistler, gdzie w obu konkursach triumfowała reprezentantka gospodarzy, Abigail Strate. Polki w Kanadzie nie startowały, jednak ostatnio mogliśmy śledzić ich poczynania w Mistrzostwach Świata Juniorów w szwajcarskim Kanderstegu. Młode skoczkinie w czempionacie spisały się słabo. Miejsce w trzeciej dziesiątce jedynej polskiej zawodniczki w finale konkursu indywidualnego (25. była Joanna Kil) i brak awansu do drugiej serii w „drużynówce” (9. pozycja w składzie: Rajda, Twardosz, Karpiel i Kil) to rezultaty naszych juniorek w juniorskich MŚ. Po występach w Rastbuechl, panie czekają jeszcze dwa weekendy z cyklem FIS Cup w seznie 2017/2018 – w austriackim Villach (24-25 lutego) i szwedzkim Falun (17-18 marca).

Przypomnijmy, że aktualnie w klasyfikacji Pucharu FIS na trzeciej pozycji znajduje się Karpiel, która bardzo dobrze spisywała się latem (dwukrotnie była na podium w Rasnovie). W czołowej dziesiątce generalki znajdują się także Twardosz (7. miejsce) oraz Rajda (9. miejsce).

 

Skład Polek na FIS Cup w Rastbuechl:

  • Kamila Karpiel (3. miejsce w FIS Cup Pań 2017/2018)
  • Anna Twardosz (7. miejsce w FIS Cup Pań 2017/2018)
  • Kinga Rajda (9. miejsce w FIS Cup Pań 2017/2018)
 

Program FIS Cup Pań w Rastbuechl:

10 lutego 2018 r. (sobota):

  • 08:30 – oficjalny trening
  • 15:00 – seria próbna
  • 17:00 – konkurs indywidualny

11 lutego 2018 r. (niedziela):

  • 08:00 – seria próbna
  • 09:30 – konkurs indywidualny
 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz