Daniela Iraschko-Stolz była zdecydowanie najlepszą zawodniczką serii treningowych poprzedzających zawody Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode (K-105 / HS-117). Utytułowana reprezentantka Austrii była jedyną skoczkinią, której udało się przekroczyć punkt konstrukcyjny skoczni. Polki spisały się przeciętnie.
I trening
W pierwszej serii treningowej Danieli Iraschko-Stolz zabrakło jedynie metra do osiągnięcia punktu HS skoczni Inselbergschanze. Austriaczka skoczyła 116 m i z przewagą aż 29,5 pkt. wyprzedziła Niemkę Annę Rupprecht (99,5 m). Trzecie miejsce zajęła Julia Clair z Francji (100,5 m).
W czołowej „szóstce” znalazły się jeszcze: Słowenka Jerneja Brecl (96,5 m), Rosjanka Lidia Jakowlewa (95,5 m) oraz kolejna z reprezentantek Słowenii Katra Komar (97 m).
Najlepiej z Polek spisała się Anna Twardosz – była 16. (86 m). Kinga Rajda zajęła 21. miejsce (82,5 m), a Kamila Karpiel (61 m) i Joanna Kil (53 m) były 26. (ostatnie) ex aequo.
Wyniki:
zawodniczka | kraj | skok | punkty | |
1 | Iraschko-Stolz Daniela | AUT | 116,0 m | 75.6 |
2 | Rupprecht Anna | GER | 99,5 m | 46.1 |
3 | Clair Julia | FRA | 100,5 m | 45.9 |
4 | Brecl Jerneja | SLO | 96,5 m | 43.7 |
5 | Iakovleva Lidiia | RUS | 95,5 m | 43.0 |
6 | Komar Katra | SLO | 97,0 m | 40.9 |
7 | Iakovleva Mariia | RUS | 92,5 m | 40.8 |
8 | Goerlich Luisa | GER | 95,5 m | 38.0 |
9 | Blazkova Barbora | CZE | 94,0 m | 37.7 |
10 | Ernst Gianina | GER | 95,0 m | 37.5 |
11 | Barantceva Aleksandra | RUS | 88,0 m | 31.5 |
12 | Kablukova Ksenia | RUS | 93,0 m | 31.2 |
13 | Paillard Oceane | FRA | 87,0 m | 25.8 |
14 | Shpyneva Anna | RUS | 85,5 m | 24.1 |
15 | Lancho Arantxa | GER | 82,5 m | 23.9 |
16 | Twardosz Anna | POL | 86,0 m | 23.3 |
17 | Freitag Selina | GER | 86,5 m | 22.8 |
18 | Pinkelnig Eva | AUT | 84,5 m | 21.2 |
19 | Hessler Pauline | GER | 85,0 m | 20.4 |
20 | Graessler Ulrike | GER | 85,5 m | 19.0 |
21 | Rajda Kinga | POL | 82,5 m | 17.6 |
22 | Mrakotova Jana | CZE | 80,0 m | 13.9 |
23 | Krepelkova Marta | CZE | 80,0 m | 11.4 |
24 | Urbanija Coz Kaja | SLO | 76,0 m | 8.5 |
25 | Pagnier Josephine | FRA | 78,5 m | 8.1 |
26 | Dieu Romane | FRA | 70,5 m | 0.0 |
26 | Sidlova Viktoria | SVK | 61,5 m | 0.0 |
26 | Shishkina Veronika | KAZ | 62,5 m | 0.0 |
26 | Karpiel Kamila | POL | 61,0 m | 0.0 |
26 | Kil Joanna | POL | 53,0 m | 0.0 |
26 | Sderzhikova Valentina | KAZ | 66,5 m | 0.0 |
DNS | Forsstroem Susanna | FIN | DNS | DNS |
DNS | Roestad Karoline | NOR | DNS | DNS |
II trening
Druga seria treningowa była kolejnym popisem Danieli Iraschko-Stolz. Tym razem 34-latka skoczyła 114 m, a jej przewagą nad drugą Jerneją Brecl (101,5 m) wyniosła 21,4 pkt. Trzecią pozycję zajęła Anna Rupprecht (102,5 m).
Kolejne miejsca w czołówce zajęły: Lidia Jakowlewa (100,5 m), jej siostra Maria (96,5 m) oraz Niemka Luisa Goerlich (101 m).
Najlepszą z reprezentantek Polski okazała się Kinga Rajda, która zajęła 18. miejsce (92,5 m). Dwa oczka niżej uplasowała się Anna Twardosz (90,5 m). Kamila Karpiel (71,5 m) oraz Joanna Kil (66 m) po raz kolejny były ostatnie (ex aequo 28. pozycja).
Wyniki:
zawodniczka | kraj | skok | punkty | |
1 | Iraschko-Stolz Daniela | AUT | 114,0 m | 76.6 |
2 | Brecl Jerneja | SLO | 101,5 m | 55.2 |
3 | Rupprecht Anna | GER | 102,5 m | 53.1 |
4 | Iakovleva Lidiia | RUS | 100,5 m | 52.4 |
5 | Iakovleva Mariia | RUS | 96,5 m | 47.2 |
6 | Goerlich Luisa | GER | 101,0 m | 46.7 |
7 | Pinkelnig Eva | AUT | 95,0 m | 45.1 |
8 | Blazkova Barbora | CZE | 95,0 m | 44.8 |
9 | Shpyneva Anna | RUS | 97,0 m | 43.3 |
10 | Clair Julia | FRA | 98,5 m | 42.6 |
11 | Hessler Pauline | GER | 98,5 m | 40.9 |
12 | Kablukova Ksenia | RUS | 97,0 m | 40.3 |
13 | Paillard Oceane | FRA | 93,5 m | 40.0 |
14 | Graessler Ulrike | GER | 93,5 m | 38.7 |
14 | Barantceva Aleksandra | RUS | 91,5 m | 38.7 |
16 | Komar Katra | SLO | 92,0 m | 38.6 |
17 | Ernst Gianina | GER | 96,0 m | 37.5 |
18 | Rajda Kinga | POL | 92,5 m | 36.5 |
19 | Dieu Romane | FRA | 95,0 m | 34.3 |
20 | Twardosz Anna | POL | 90,5 m | 33.8 |
21 | Freitag Selina | GER | 88,0 m | 33.3 |
22 | Lancho Arantxa | GER | 87,5 m | 27.1 |
23 | Mrakotova Jana | CZE | 86,0 m | 25.4 |
24 | Urbanija Coz Kaja | SLO | 84,5 m | 24.1 |
25 | Krepelkova Marta | CZE | 84,0 m | 18.1 |
26 | Pagnier Josephine | FRA | 79,5 m | 15.0 |
27 | Sderzhikova Valentina | KAZ | 73,0 m | 0.7 |
28 | Sidlova Viktoria | SVK | 63,0 m | 0.0 |
28 | Roestad Karoline | NOR | 69,0 m | 0.0 |
28 | Shishkina Veronika | KAZ | 65,0 m | 0.0 |
28 | Karpiel Kamila | POL | 71,5 m | 0.0 |
28 | Kil Joanna | POL | 66,0 m | 0.0 |
DNS | Forsstroem Susanna | FIN | DNS | DNS |
Początek zawodów w Brotterode o godz. 16:30.
informacja własna