Trener austriackich skoczkiń poprowadzi Stefana Krafta i spółkę!
Andreas Felder (po lewej) z Tonim Innauerem (fot. Hans Aumayr)

Trener austriackich skoczkiń poprowadzi Stefana Krafta i spółkę!

Toni.Innauer Andreas.Felder fot.Hans .Aumayr - Trener austriackich skoczkiń poprowadzi Stefana Krafta i spółkę!Po rezygnacji Heinza Kuttina, który wraz ze swoimi austriackimi podopiecznymi miał nie najlepszy sezon, w mediach pojawiało się sporo spekulacji na temat potencjalnych następców dotychczasowego szkoleniowca. Zdaniem Alexandra Pointnera, Stefana Krafta i spółkę potrenuje Andreas Felder zajmujący się do tej pory austriackimi skoczkiniami.

 

Zaskakująca decyzja o rezygnacji Heinza Kuttina skłoniła Austriacki Związek Narciarski (ÖSV) do poszukiwań nowego trenera kadry narodowej mężczyzn. W gronie kandydatów wymieniano Andreasa Widhoelzla, Alexandra Diessa czy Haralda Rodlauera, czyli szkoleniowców, którzy współpracowali ze sztabem szkoleniowym i pełnili rolę asystentów Kuttina. W związku ze zbliżającym się sezonem 2018/2019, w którym najważniejszą imprezą będą Mistrzostwa Świata w austriackim Seefeld, działacze chcieli jak najszybciej znaleźć godnego następcę dotychczasowego trenera.

Ostatecznie wybór padł na sprawdzonego w zawodach najwyższej rangi szkoleniowca… żeńskiej kadry Austrii. O tym, że Andreas Felder stanie teraz przed trudnym zadaniem odbudowy potęgi męskiej drużyny, poinformował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Alexander Pointner, który sam w latach 2004-2014 prowadził austriackich zawodników, zresztą z wieloma sukcesami. W ostatnich miesiącach był jednak głównym krytykiem poczynań Heinza Kuttina, który nie potrafił wprowadzić swoich podopiecznych do grona ścisłej światowej czołówki. Dodajmy, że o decyzji nie poinformował jeszcze oficjalnie ÖSV, milczą póki co także tamtejsze media. Najprawdopodobniej jest to jednak tylko kwestia czasu.

Andreas Felder, w przeszłości znakomity skoczek (na swoim koncie ma medale mistrzostw świata, igrzysk olimpijskich oraz podia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata), ma również spore trenerskie doświadczenie. Od kwietnia 2014 roku prowadził żeńską kadrę Austrii, w tym m.in. Danielę Iraschko-Stolz, Jacqueline Seifriedsberger i Chiarę Hoelzl. W przeszłości nabierał doświadczenia współpracując już z austriackimi skoczkami jak trener główny (w latach 1995-1997), a także kombinatorami norweskimi z Niemiec.

 

źródło: Facebook.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz