You are currently viewing PK Lillehammer: Boyd-Clowes odlatuje w serii próbnej, dwóch Polaków w czołowej „10”
Mackenzie Boyd-Clowes, fot . Julia Piątkowska

Reprezentant Kanady, Mackenzie Boyd-Clowes, który był najlepszy we wczorajszym treningu, dzisiaj oddał najlepszy skok serii próbnej poprzedzającej drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w norweskim Lillehammer. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Aleksander Zniszczoł, który zajął piąte miejsce. W czołowej dziesiątce zmieścił się ponadto Klemens Murańka.

27-letni Mackenzie Boyd-Clowes, który jako jeden z niewielu zawodników trafił w serii próbnej na wiatr pod narty, umiejętnie wykorzystał te podmuchy i poszybował na odległość 140,5 metra (z 14. belki). Na drugiej pozycji uplasował się startujący z wyższej, 15. belki startowej, jednak przy ruchach powietrza z tyłu skoczni Amerykanin, Kevin Bickner (135,0 m). Najlepszą trójkę uzupełnił trzeci zawodnik wczorajszego konkursu, Norweg Robin Pedersen (126,0 m), który także musiał się zmagać z niekorzystnym wiatrem, ponadto startował z niższej, 12. belki startowej.

Na piątej pozycji wylądował najmocniejszy z polskich podopiecznych trenera Macieja Maciusiaka, Aleksander Zniszczoł (124,0 m / 12. belka). Dziewiąte miejsce przypadło z kolei Klemensowi Murańce (123,5 m / 12. belka). Na 22. pozycji uplasował się trzeci z biało-czerwonych, którzy wczoraj zapunktowali, czyli Paweł Wąsek (130,0 m / 14. belka). Poza pierwszą trzydziestką znaleźli się: Andrzej Stękała (124,0 m / 15. belka / 37. miejsce) oraz Pilch (118,0 m / 15. belka / 39. miejsce). Dodajmy, że dopiero 19. lokatę w rundzie próbnej zajął sobotni triumfator i lider klasyfikacji generalnej PK, Norweg Marius Lindvik, który uzyskał 118 metrów.

Od godz. 11:00 trwa pierwsza seria konkursowa. Tekstowa relacja LIVE trwa na SkokiPolska.pl >>>