You are currently viewing PK Pań Notodden: Ernst i Iakovleva najlepsze na treningach

PK Pań Notodden: Ernst i Iakovleva najlepsze na treningach

Dwie oficjalne serie treningowe pozwoliły zawodniczkom zapoznać się ze skocznią Tevitanbakken (HS-100), która będzie areną jutrzejszego, pierwszego w tym sezonie konkursu Pucharu Kontynentalnego. Najlepsze próby w Notodden zaprezentowały dziś Rosjanka Mariia Iakovleva oraz Niemka Gianina Ernst. Polki w Norwegii nie startują.

 

Pierwsza seria treningowa została przeprowadzona z belki najazdowej nr 30. Żadnej z zawodniczek nie udało się z tej platformy startowej dolecieć do punktu konstrukcyjnego usytuowanego na skoczni w Notodden na 90. metrze. Najbliżej tego była 19-letnia Rosjanka Mariia Iakovleva (86,5 m), której o dwa lata młodsza siostra, Lidiia, niedawno zaskoczyła narciarski świat wygrywając konkurs Pucharu Świata w Lillehammer. Drugie miejsce w wieczornym treningu zajęła Austriaczka Elisabeth Raudaschl (85,5 m), a trzecie Niemka Agnes Reisch (85,0 m). W czołowej szóstce wylądowały ponadto: Norweżka Karoline Roestad (84,0 m), kolejna z Niemek, Gianina Ernst (83,5 m) oraz zawodniczka z Korei Południowej, Guylim Park (82,5 m).

W drugiej rundzie treningowej jury zawodów zdecydowało się na podniesienie belki (do nr 32), co poskutkowało dalszymi skokami. Na czele stawki uplasowała się Gianina Ernst, która poszybowała 95 metrów. Drugie miejsce wywalczyła Austriaczka Claudia Purker (92,5 m), a trzecie dość niespodziewanie debiutująca w zimowych zawodach FIS, 16-letnia Amerykanka Paige Jones (90,0 m). Razem z zawodniczką ze Stanów Zjednoczonych na trzecim miejscu zameldowała się Agnes Reisch (90,0 m). Piąta była Elisabeth Raudaschl (87,5 m), a szóste miejsce ex aequo zajęły Selina Freitag z Niemiec (86,0 m) i Karoline Roestad z Norwegii (86,0 m).

Pełne wyniki treningów >>>

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz