Po prawie dwutygodniowej przerwie do pucharowej rywalizacji powracają panie. Skoczkiniom nie udało się stanąć do walki w Titisee-Neustadt – tam szyki pokrzyżowała pogoda. Zimowe warunki panują jednak na kolejnej arenie zmagań, którą będzie normalna skocznia HS-90 im. Jasona Lamy Chappuis we francuskim Premanon. Tam w gronie międzynarodowej elity pojawią się także 3 Polki (Kinga Rajda, Kamila Karpiel, Anna Twardosz), które ponownie będą walczyć o awans do konkursów.
Program zawodów:
- 14 grudnia 2018 r. (piatek):
- 10:30 – odprawa techniczna
- 12:00 – oficjalny trening
- 14:00 – kwalifikacje
- 15 grudnia 2018 r. (sobota):
- 10:00 – seria próbna
- 11:00 – konkurs indywidualny
- 16 grudnia 2018 r. (niedziela):
- 09:45 – kwalifikacje
- 11:00 – konkurs indywidualny
Tekstowe relacje LIVE (FIS) będą dostępne na SkokiPolska.pl (poniżej).
Lista startowa piątkowych treningów i kwalifikacji:
BIB |
zawodnik |
kraj |
rocznik |
1 |
Haruka Iwasa |
JPN |
1996 |
2 |
Abigail Strate |
CAN |
2001 |
3 |
Carina Militaru |
ROU |
2001 |
4 |
Frida Westman |
SWE |
2001 |
5 |
Julia Tervahartiala |
FIN |
2002 |
6 |
Aleksandra Barantceva |
RUS |
2001 |
7 |
Tong Ma |
CHN |
1994 |
8 |
Marita Kramer |
AUT |
2001 |
9 |
Karolina Indrackova |
CZE |
1997 |
10 |
Valentina Sderzhikova |
KAZ |
2001 |
11 |
Lisa Eder |
AUT |
2001 |
12 |
Adtrid Moberg |
SWE |
2001 |
13 |
Josphine Pagnier |
FRA |
2002 |
14 |
Julia Kykkaenen |
FIN |
1994 |
15 |
Kinga Rajda |
POL |
2000 |
16 |
Stepanka Ptackova |
CZE |
2002 |
17 |
Virag Voros |
HUN |
1999 |
18 |
Barbora Blazkova |
CZE |
1997 |
19 |
Andreea Diana Trambitas |
ROU |
2000 |
20 |
Kamila Karpiel |
POL |
2001 |
21 |
Natasha Bodnarchuk |
CAN |
1998 |
22 |
Anna Twardosz |
POL |
2001 |
23 |
Veronika Shishkina |
RUS |
2003 |
24 |
Nita Englund |
USA |
1992 |
25 |
Julia Clair |
FRA |
1994 |
26 |
Xueyao Li |
CHN |
1995 |
27 |
Ksenia Kablukova |
RUS |
1998 |
28 |
Oceane Avocat Gros |
FRA |
1997 |
29 |
Spela Rogelj |
SLO |
1994 |
30 |
Nozomi Maruyama |
JPN |
1998 |
31 |
Anna Rupprecht |
GER |
1996 |
32 |
Daniela Haralambie |
ROU |
1997 |
33 |
Maja Vtic |
SLO |
1988 |
34 |
Ingebjoerg Saglien Braaten |
NOR |
1999 |
35 |
Pauline Hessler |
GER |
1998 |
36 |
Jerneja Brecl |
SLO |
2001 |
37 |
Jacqueline Seifriedsberger |
AUT |
1991 |
38 |
Kaori Iwabuchi |
JPN |
1993 |
39 |
Elena Runggaldier |
ITA |
1990 |
40 |
Chiara Hoelzl |
AUT |
1997 |
41 |
Lucile Morat |
FRA |
2001 |
42 |
Lara Malsiner |
ITA |
2000 |
43 |
Yuka Seto |
JPN |
1997 |
44 |
Sofia Tikhonova |
RUS |
1998 |
45 |
Lea Lemare |
FRA |
1996 |
46 |
Silje Opseth |
NOR |
1999 |
47 |
Ursa Bogataj |
SLO |
1995 |
48 |
Yuki Ito |
JPN |
1994 |
49 |
Alexandra Kustova |
RUS |
1998 |
50 |
Anna Odine Stroem |
NOR |
1998 |
51 |
Nika Kriznar |
SLO |
2000 |
52 |
Sara Takanashi |
JPN |
1996 |
53 |
Carina Vogt |
GER |
1992 |
54 |
Ema Klinec |
SLO |
1998 |
55 |
Eva Pinkelnig |
AUT |
1988 |
56 |
Daniela Iraschko-Stolz |
AUT |
1983 |
57 |
Ramona Straub |
GER |
1993 |
58 |
Maren Lundby |
NOR |
1994 |
59 |
Lidiia Iakovleva |
RUS |
2001 |
60 |
Juliane Seyfarth |
GER |
1990 |
61 |
Katharina Althaus |
GER |
1996 |
Tekstowa relacja LIVE (FIS):
informacja własna