PŚ Predazzo: Kwalifikacje anulowane, konkurs od godz. 17:00 (LIVE)
Anze Lanisek (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Predazzo: Kwalifikacje anulowane, konkurs od godz. 17:00 (LIVE)

Po raz kolejny na początku 2019 roku, warunki atmosferyczne dają się we znaki organizatorom zawodów Pucharu Świata. Zaplanowane na dzisiejsze popołudnie kwalifikacje do zawodów we włoskim Predazzo, zostały anulowane po próbach 36 skoczków z powodu zbyt porywistych podmuchów wiatru. Do momentu decyzji jury, na prowadzeniu znajdował się Słoweniec Anze Lanisek, który poszybował aż 135 metrów.

 

Kwalifikacje do kolejnego konkursu Pucharu Świata w dolinie Val di Fiemme, rozpoczęły się o godz. 15:45. Skoki zdołało w nich oddać 36 zawodników. 34 z nich miało niekorzystne warunki wietrzne, jedynie 2 zdołało oddać swoje próby przy wietrze pod narty. W tym gronie był Słoweniec Anze Lanisek, który startując z 3. belki startowej, przy podmuchach rzędu 2,09 m/s poszybował aż 135 metrów, czyli zaledwie metr bliżej od rekordu obiektu Trampolino Giuseppe dal Ben (HS-135) należącego do Adama Małysza i (od wczoraj) Ryoyu Kobayashiego. To właśnie podopieczny trenera Gorazda Bertoncelja uzyskał najwyższą notę w całej stawce, która zdołała oddać skok. Drugie miejsce zajął Niemiec David Siegel, który podobnie jak większość korzystał z 11. platformy najazdowej i przy wietrze 0,87 m/s w plecy uzyskał 129 metrów. Czołową trójkę uzupełnił Norweg Anders Fannemel, który skakał już z pierwszego rozbiegu i mając podmuchy o prędkości 2,41 m/s pod narty, skoczył 126 metrów. To właśnie po skoku Norwega jury zdecydowało o anulowaniu serii kwalifikacyjnej i o tym, że w konkursie, którego start jest zaplanowany na godz. 17:00, weźmie udział cała zgłoszona do zmagań, 59-osobowa stawka.

Dodajmy, że w gronie narciarzy, którzy zdołali już dziś oddać swoje skoki, znaleźli się trzej Polacy. Najwyżej z nich uplasował się Jakub Wolny, który po skoku na 114,5 metra zajmował 16. miejsce. Stefan Hula był 22. (103,5 m), a Maciej Kot 26. (103,5 m). Do momentu anulowania rundy, każdy z biało-czerwonych miał zapewniony awans do konkursu.

W związku z decyzjami jury, w niedzielnym konkursie w Predazzo weźmie udział 59 zawodników z 14 krajów. W tym gronie będzie 6 polskich podopiecznych trenera Stefana Horngachera. Poza wspomnianą trójką będzie toPiotr Żyła, a także Dawid Kubacki i Kamil Stoch, którzy wczoraj wywalczyli miejsca na podium. Przypomnijmy, że w sobotę zdecydowanym triumfatorem okazał się lider klasyfikacji generalnej PŚ, Japończyk Ryoyu Kobayashi, który jest także faworytem dzisiejszych zmagań. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni może dziś zostać pierwszym skoczkiem w historii, który wygra 7 konkursów elity z rzędu.

 

Tekstowa relacja LIVE (FIS):

 

Informacje z naszego Twittera:

 

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz