PŚ Sapporo: Johansson odlatuje rywalom w pierwszej serii, Stoch szósty
Robert Johansson (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Sapporo: Johansson odlatuje rywalom w pierwszej serii, Stoch szósty

Robert Johansson po znakomitym skoku na 141 metrów prowadzi po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Norweg dość wyraźnie wyprzedza drugiego w stawce, lidera klasyfikacji generalnej, Japończyka Ryoyu Kobayashiego (131,0 m) oraz Słoweńca Timiego Zajca, który startując z wyższej belki uzyskał 140 metrów. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Kamil Stoch, który po skoku na 133 metry zajmuje 6. pozycję.

 

Norweg Robert Johansson startujący z 8. platformy najazdowej umiejętnie skorzystał z mocnego wiatru pod narty (1,43 m/s) i lecąc nisko nad zeskokiem doleciał aż do 141. metra. To podopiecznemu trenera Alexandra Stoeckla zapewnia zdecydowane prowadzenie z łączną notą 140,4 punktu. Na drugim miejscu plasuje się aktualnie lider klasyfikacji generalnej PŚ, Ryoyu Kobayashi, który mimo trochę niestabilnego lotu, zdołał w mniej korzystnych warunkach wietrznych (0,59 m/s), uzyskał 131 metrów. Japończyk traci jednak do liderującego zawodnika z Kraju Wikingów aż 7,3 punktu. Czołową trójkę uzupełnia utalentowany skoczek ze Słowenii, Timi Zajc, który korzystając z wyższej belki (nr 10) oraz wiatru pod narty rzędu 1,23 m/s doleciał do linii 140. metra.

Najwyżej sklasyfikowanym polskim skoczkiem okazał się, mimo lekkiego przeziębienia, Kamil Stoch. 31-latek mimo niskiego (7.) najazdu, miał wsparcie w postaci wiatru wiejącego z prędkością 1,56 m/s. To w połączeniu z dobrym skokiem pozwoliło mu uzyskać 133 metry, co ostatecznie dało mu 6. miejsce na półmetku dzisiejszych zmagań. Czołową dziesiątkę po pierwszej serii zamyka Piotr Żyła (127,5 m), a awans do serii finałowej z dalszych lokat wywalczyli ponadto: 24. Stefan Hula (122,5 m) oraz 25. Dawid Kubacki (114,5 m), który trafił na znacznie słabszy wiatr pod narty od większości rywali.

Pełne wyniki pierwszej serii >>>

 

informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz