Wielki faworyt japońskim gospodarzy, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi, okazał się najlepszym zawodnikiem podczas kwalifikacji do drugiego konkursu w Sapporo. Na skoczni Okurayama w czołowej dziesiątce zmieściło się dwóch polskich skoczków. Szósty był Kamil Stoch, a dziewiąty Dawid Kubacki. Do pierwszej serii zawodów awansował komplet podopiecznych trenera Stefana Horngachera.
Ryoyu Kobayashi najlepiej wykorzystał podmuchy wiatru pod narty (0,97 m/s) i uzyskując 136 metrów okazał się najlepszym zawodnikiem niedzielnych kwalifikacji do pucharowego konkursu na Okurayamie (K-123 / HS-137). Na drugiej pozycji dość niespodziewanie został sklasyfikowany nie zachwycający tej zimy Austriak, Manuel Fettner (130,0 m), któremu wiało nieco słabiej (0,56 m/s). Czołową trójkę uzupełnił Norweg Johann Andre Forfang (130,0 m), który po wczorajszej porażce już na etapie kwalifikacji, z pewnością dzisiaj ma coś do udowodnienia.
Na szóstej pozycji, zmagania w zakończonej przed chwilą rundzie, ukończył najmocniejszy z reprezentantów Polski, Kamil Stoch (128,0 m / 0,81 m/s pod narty). W czołowej dziesiątce zmieścił się ponadto Dawid Kubacki (125,0 m / 9. miejsce), który w gronie czołówki miał najsłabszy wiatr z przodu skoczni (0,35 m/s). Awans do konkursowych zmagań wywalczyli wszyscy polscy skoczkowie. W tym gronie znaleźli się także: 17. Piotr Żyła (119,0 m / 0,38 m/s), 22. Stefan Hula (114,5 m / 0,16 m/s), 32. Jakub Wolny (111,0 m / 0,45 m/s) oraz 34. Maciej Kot (109,0 m / 0,12 m/s).
Wyniki kwalifikacji:
|
zawodnik |
kraj |
belka |
skok I |
punkty |
status |
1 |
Ryoyu Kobayashi |
GER |
10 |
136,0 m |
123.9 |
Q |
2 |
Manuel Fettner |
AUT |
10 |
130,0 m |
119.1 |
Q |
3 |
Johann Andre Forfang |
NOR |
10 |
130,0 m |
117.6 |
Q |
4 |
Robert Johansson |
NOR |
10 |
130,5 m |
117.3 |
Q |
5 |
Stefan Kraft |
AUT |
10 |
128,0 m |
116.9 |
Q |
6 |
Kamil Stoch |
POL |
10 |
128,0 m |
114.3 |
Q |
7 |
Roman Koudelka |
CZE |
10 |
128,5 m |
113.8 |
Q |
8 |
Timi Zajc |
SLO |
10 |
126,5 m |
112.8 |
Q |
9 |
Dawid Kubacki |
POL |
10 |
125,0 m |
112.3 |
Q |
10 |
Halvor Egner Granerud |
NOR |
10 |
128,0 m |
111.9 |
Q |
11 |
Yuikya Sato |
JPN |
10 |
125,5 m |
111.6 |
Q |
12 |
Markus Eisenbichler |
GER |
10 |
126,5 m |
109.7 |
Q |
13 |
Anze Lanisek |
SLO |
10 |
123,0 m |
106.6 |
Q |
14 |
Karl Geiger |
GER |
10 |
123,5 m |
104.5 |
Q |
15 |
Daniel Huber |
AUT |
10 |
123,0 m |
103.1 |
Q |
16 |
Andreas Wellinger |
GER |
10 |
122,0 m |
100.7 |
Q |
17 |
Piotr Żyła |
POL |
10 |
119,0 m |
99.7 |
Q |
18 |
Felix Hoffmann |
GER |
10 |
119,5 m |
97.2 |
Q |
19 |
Keiichi Sato |
JPN |
10 |
117,0 m |
95.6 |
Q |
20 |
Stephan Leyhe |
GER |
10 |
118,0 m |
95.4 |
Q |
21 |
Shohei Tochimoto |
JPN |
10 |
119,0 m |
94.1 |
Q |
22 |
Killian Peier |
SUI |
10 |
119,0 m |
92.5 |
Q |
|
Stefan Hula |
POL |
10 |
114,5 m |
92.5 |
Q |
24 |
Clemens Leitner |
AUT |
10 |
117,5 m |
91.3 |
Q |
25 |
Noriaki Kasai |
JPN |
10 |
115,0 m |
90.5 |
Q |
26 |
Yumu Harada |
JPN |
10 |
118,0 m |
90.1 |
Q |
27 |
Domen Prevc |
SLO |
10 |
113,0 m |
88.5 |
Q |
28 |
Clemens Aigner |
AUT |
10 |
113,0 m |
86.3 |
Q |
29 |
Junshiro Kobayashi |
JPN |
10 |
113,0 m |
85.9 |
Q |
30 |
Daiki Ito |
JPN |
10 |
110,0 m |
85.2 |
Q |
|
Jan Hoerl |
AUT |
10 |
111,5 m |
85.2 |
Q |
32 |
Jakub Wolny |
POL |
10 |
111,0 m |
83.5 |
Q |
33 |
Anze Semenic |
SLO |
10 |
109,0 m |
83.2 |
Q |
34 |
Maciej Kot |
POL |
10 |
109,0 m |
82.5 |
Q |
35 |
Casey Larson |
USA |
10 |
110,0 m |
80.2 |
Q |
36 |
Ziga Jelar |
SLO |
10 |
108,5 m |
79.9 |
Q |
37 |
Markus Schiffner |
AUT |
10 |
111,0 m |
79.8 |
Q |
|
Kento Sakuyama |
JPN |
10 |
112,5 m |
79.8 |
Q |
39 |
Naoki Nakamura |
JPN |
10 |
108,5 m |
79.7 |
Q |
40 |
Viktor Polasek |
CZE |
10 |
108,0 m |
79.0 |
Q |
41 |
Tilen Bartol |
SLO |
10 |
109,5 m |
78.3 |
Q |
42 |
Andreas Schuler |
SUI |
10 |
107,5 m |
74.9 |
Q |
43 |
Cestmir Kozisek |
CZE |
10 |
107,0 m |
74.7 |
Q |
44 |
Anders Fannemel |
NOR |
10 |
105,5 m |
74.5 |
Q |
45 |
Moritz Baer |
GER |
10 |
106,5 m |
73.9 |
Q |
46 |
Ilmir Hazetdinov |
RUS |
10 |
107,0 m |
73.2 |
Q |
47 |
Robin Pedersen |
NOR |
10 |
105,0 m |
72.3 |
Q |
48 |
Tomofumi Naito |
JPN |
10 |
106,0 m |
68.3 |
Q |
49 |
Matthew Soukup |
CAN |
10 |
104,0 m |
67.3 |
Q |
50 |
Mikhail Nazarov |
RUS |
10 |
103,0 m |
64.5 |
Q |
51 |
Marius Lindvik |
NOR |
10 |
101,0 m |
63.5 |
NQ |
52 |
Taku Takeuchi |
JPN |
10 |
100,0 m |
63.4 |
NQ |
53 |
Kevin Bickner |
USA |
10 |
100,0 m |
62.9 |
NQ |
54 |
Kenshiro Ito |
JPN |
10 |
102,0 m |
62.1 |
NQ |
55 |
Aleksandr Bazhenov |
RUS |
10 |
92,5 m |
44.0 |
NQ |
Lista startowa niedzielnego konkursu >>>
informacja własna