Najważniejszą zimowa impreza sezonu 2018/2019, czyli Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, czas zacząć! Rywalizacja o tytuły mistrzowskie odbędzie się na przełomie lutego i marca w austriackim Tyrolu. Skoczkowie i skoczkinie powalczą na normalnym obiekcie Toni-Seelos-Olympiaschanze (HS-109) w Seefeld, ponadto panowie zmierzą się na dużej skoczni Bergisel (HS-130) w Innsbrucku. Do zdobycia jest aż sześć kompletów medali w trzech indywidualnych i trzech drużynowych konkursach. Program zawodów i składy kadr, poniżej.
Program MŚ 2019
INNSBRUCK – Bergisel HS-130
- 19 lutego 2019 r. (wtorek):
- 20:00 – odprawa techniczna
- 20 lutego 2019 r. (środa):
- 14:00 – oficjalny trening mężczyzn (Innsbruck HS-130)
- 21 lutego 2019 r. (czwartek):
- 14:00 – oficjalny trening mężczyzn (Innsbruck HS-130)
- 22 lutego 2019 r. (piątek):
- 13:30 – seria próbna mężczyzn (Innsbruck HS-130)
- 14:30 – kwalifikacje mężczyzn (Innsbruck HS-130)
- 23 lutego 2019 r. (sobota):
- 13:30 – seria próbna mężczyzn (Innsbruck HS-130)
- 14:30 – konkurs indywidualny mężczyzn (Innsbruck HS-130) (TVP 1, TVP Sport, lajfy.com)
- 19:00 – ceremonia medalowa mężczyzn, indywidualnie
- 24 lutego 2019 r. (niedziela):
- 13:45 – seria próbna mężczyzn (Innsbruck HS-130)
- 14:45 – konkurs drużynowy mężczyzn (Innsbruck HS-130) (TVP 1, TVP Sport, lajfy.com)
- 19:15 – ceremonia medalowa mężczyzn, drużynowo
SEEFELD – Toni-Seelos-Olympiaschanze HS-109
- 24 lutego 2019 r. (niedziela):
- 20:00 – odprawa techniczna kobiet
- 25 lutego 2019 r. (poniedziałek):
- 13:00 – oficjalny trening kobiet (Seefeld HS-109)
- 16:00 – oficjalny trening kobiet (Seefeld HS-109)
- 26 lutego 2019 r. (wtorek):
- 12:30 – oficjalny trening mężczyzn (Seefeld HS-109)
- 15:15 – seria próbna kobiet (Seefeld HS-109)
- 16:15 – konkurs drużynowy kobiet (Seefeld HS-109)
- 27 lutego 2019 r. (środa):
- 15:00 – kwalifikacje kobiet (Seefeld HS-109)
- 16:15 – konkurs indywidualny kobiet (Seefeld HS-109)
- 19:30 – oficjalny trening mężczyzn (Seefeld HS-109)
- 28 lutego 2019 r. (czwartek):
- 15:30 – seria próbna mężczyzn (Seefeld HS-109)
- 16:30 – kwalifikacje mężczyzn (Seefeld HS-109)
- 18:30 – ceremonia medalowa kobiet, indywidualnie
- 1 marca 2019 r. (piątek):
- 12:00 – oficjalny trening kobiet (Seefeld HS-109)
- 13:00 – oficjalny trening mężczyzn (Seefeld HS-109)
- 15:00 – seria próbna mężczyzn (Seefeld HS-109)
- 16:00 – konkurs indywidualny mężczyzn (Seefeld HS-109) (TVP 1, TVP Sport, lajfy.com)
- 2 marca 2019 r. (sobota):
- 15:00 – seria próbna drużyn mieszanych (Seefeld HS-109)
- 16:00 – konkurs drużyn mieszanych (Seefeld HS-109) (TVP 1, TVP Sport, lajfy.com)
- 19:00 – ceremonia medalowa mężczyzn, indywidualnie
- 19:15 – ceremonia medalowa drużyn mieszanych
Składy kadr:
MĘŻCZYŹNI
- Austria: Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber, Stefan Kraft
- Bułgaria: Vladimir Zografski
- Czechy: Roman Koudelka, Cestmir Kozisek, Viktor Polasek, Tomas Vancura
- Estonia: Artti Aigro, Kevin Maltsev, Martti Nomme
- Finlandia: Antti Aalto, Andreas Alamommo, Eetu Nousiainen, Jarkko Maatta, Mico Ahonen
- Francja: Jonathan Learoyd
- Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes, Matthew Soukup
- Kazachstan: Nikita Devyatkin, Sabirzhan Muminov, Gleb Safonov, Sergey Tkachenko, Nurshat Tursunzhanov
- Japonia: Daiki Ito, Junshiro Kobayashi, Ryoyu Kobayashi, Naoki Nakamura, Yukiya Sato
- Niemcy: Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger
- Norwegia: Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Thomas Aasen Markeng, Andreas Stjernen
- Polska: Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Piotr Żyła
- Rosja: Evgeniy Klimov, Maksim Sergeev, Roman Trofimov, Dimitry Vassiliev, Denis Kornilov
- Słowenia: Jernej Damjan, Ziga Jelar, Anze Lanisek, Peter Prevc, Anze Semenic, Timi Zajc
- Stany Zjednoczone: Kevin Bickner, Patrick Gasienica, Casey Larson, Andrew Urlaub
- Szwajcaria: Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Luca Egloff, Killian Peier, Andreas Schuler
- Ukraina: Vitaliy Kalinichenko, Yevhen Marusiak
- Węgry: Florian Molnar
- Włochy: Sebastian Colloredo, Alex Insam
KOBIETY
- Austria: Lisa Eder, Chiara Hoelzl, Daniela Iraschko-Stolz, Eva Pinkelnig, Jacqueline Seifriedsberger
- Chiny: Xinyue Chang, Xueyao Li, Tong Ma, Fangyu Zhou
- Czechy: Karolina Indrackova, Marta Krepelkova, Zdenka Pesatova, Stepanka Ptackova
- Finlandia: Susanna Forsstroem, Julia Kykkaenen
- Francja: Oceane Avocat Gros, Lea Lemare, Lucile Morat, Josepjine Pagnier
- Japonia: Yuki Ito, Kaori Iwabuchi, Nozomi Maruyama, Yuka Seto, Sata Takanashi
- Kanada: Natalie Eilers
- Kazachstan: Dayana Pekha, Valentina Sderzhikova, Veronika Shishkina, Alina Tukhtaeva
- Niemcy: Katharina Althaus, Anna Ruppecht, Juliane Seyfarth, Ramona Straub, Carina Vogt
- Norwegia: Ingebjoerg Saglien Braaten, Maren Lundby, Silje Opseth, Anna Odine Stroem
- Polska: Kamila Karpiel, Kinga Rajda
- Rosja: Lidiia Iakovleva, Ksenia Kablukova, Alexandra Kustova, Anna Shpyneva, Sofia Tikhonova
- Rumunia: Daniela Haralambie, Andreea Diana Trambitas
- Słowacja: Viktoria Sidlova
- Słowenia: Ursa Bogataj, Jerneja Brecl, Nika Kriznar, Spela Rogelj, Maja Vtic
- Stany Zjednoczone: Nita Englund, Tara Geraghty-Moats, Nina Lussi, Logan Sankey
- Szwecja: Astrid Moberg
- Węgry: Virag Voros
- Włochy: Veronika Gianmoena, Lara Malsiner, Elena Runggaldier, Giada Tomaselli
informacja własna