You are currently viewing LGP Hakuba: Dominacja Japonii, dwóch Polaków w dziesiątce!
Ryoyu Kobayashi (fot. Julia Piątkowska)

LGP Hakuba: Dominacja Japonii, dwóch Polaków w dziesiątce!

W dzisiejszych zmaganiach w Hakubie Japończycy ponownie sprawili swoim kibicom wielką radość nie dopuszczając całej reszty świata do podium. Ryoyu Kobayashi (136/129,5 m) znów nie dał szans rywalom, wyprzedzając drugiego Keiichi Sato (127/124,5 m) o 28,9 pkt. Trzecie miejsce zajął nowy lider klasyfikacji generalnej LGP, Yukiya Sato (124,5/129 m), o niecałe 2 pkt. wyprzedzający czwartego Junshiro Kobayashiego (131,5/128 m).

Piąte miejsce zajął dyskwalifikowany wczoraj Evgeniy Klimov, który w pierwszej serii po skoku na 129 m wydawał się być pewnym kandydatem do umiejscowienia się na podium, jednak w drugiej serii skoczył jedynie 115,5 m, co jednak i tak pozwoliło na osiągnięcie najlepszego rezultatu dnia nienależącego do Japończyka.

Spośród polskich skoczków najlepszym okazał się w dniu dzisiejszym Andrzej Stękała (125/122,5 m), który uplasował się na ósmym miejscu, a tuż za nim na 9 pozycji wylądował Klemens Murańka (126/121,5 m). Paweł Wąsek po skromnej próbie z pierwszej serii (111,5 m), która dała mu zaledwie 25 miejsce, zaatakował w drugiej serii skokiem na 128 m i poprawił swoją pozycję, zajmując ostatecznie 14 lokatę.

Ostatnim z naszych punktujących zawodników był Aleksander Zniszczoł, który dzięki skokom na 116,5 i 128 m uplasował się na 21 miejscu. 117 m Kacpra Juroszka niestety nie dało mu wystarczająco dużo punktów, żeby dostać się do drugiej serii konkursu.

Dodatkową atrakcją przed dzisiejszymi zawodami było pożegnanie Kento Sakuyamy, który na olimpijskiej skoczni w Hakubie oddał swój ostatni skok.