You are currently viewing Piątka Słoweńców w Hinzenbach, szóstka w Klingenthal
Timi Zajc (fot. Julia Piątkowska)

Piątka Słoweńców w Hinzenbach, szóstka w Klingenthal

Po ponad miesięcznej przerwie pod koniec tygodnia wraca rywalizacja z cyklu Letniego Grand Prix. Tym razem skoczkowie zmierzą się na skoczni w Hinzenbach. Ostatnie zawody cyklu z kolei odbędą się w kolejny weekend w niemieckim Klingenthal.

Dzięki dobrym występom w Pucharze Kontynentalnym, Słoweniec Rok Justin wywalczył kolejne miejsce startowe i został wybrany przez trenera Gorazda Bertoncelja do reprezentowania swojego kraju na zawodach wyższego szczebla. Razem z Justinem do Hinzenbach udadzą się: Jernej Damjan, Anže Lanišek, Tilen Bartol i Peter Prevc.

Do zmagań w Pucharze Kontynentalnym z kolei powraca Jurij Tepeš. Konkursy odbędą się w Klingenthtalu, gdzie poza Tepešem zobaczymy Domena Prevca, Cene Prevca, Jerneja Presečnika, Jakę Hvala, Roka Tarmana in Žaka Mogela.

Z kolei na finałowe zawody Letniego Grand Prix do Klingenthalu poza piątką z Hinzenbach wybiera się obecne najlepszy ze Słoweńców - Timi Zajc. Zawodnik jest obecnie drugi w klasyfikacji generalnej przed Japończykiem Yukiyą Sato.

 

W składzie biało-czerwonych pisaliśmy: LGP Hinzenbach: skład Polaków na konkurs w Austrii.

 

Źródło: SloSki

Anna Trybuś

 

Dodaj komentarz