You are currently viewing LGP Hinzenbach: Kubacki wygrywa, Żyła trzeci
Dawid Kubacki triumfator LGP 2019, (fot. Julia Piątkowska)

LGP Hinzenbach: Kubacki wygrywa, Żyła trzeci

Dawid Kubacki wygrywa niedzielny konkurs Letniego Grand Prix w Hinzenbach! Zawodnik po skoku na odległość 92 metry prowadził po pierwszej serii. W drugiej skoczył 86 metrów, ale utrzymał pierwsze miejsce. Jego kolega z kadry Piotr Żyła zajął miejsce trzecie (88,5 / 84,5m). Polaków rozdzielił reprezentant gospodarzy Philipp Aschenwald (87,5 / 86,5m).

Po pierwszej serii mieliśmy na podium trójkę naszych reprezentantów, Piotr Żyła zajmował drugie miejsce, a Maciej Kot trzecie. Ostatecznie Kot (90,5 / 85m) zajął miejsce piąte otoczony dwójką Austriaków Gregorem Schlierenzauerem (4 miejsce, 88/85,5m) i Stefanem Kraftem (6 miejsce, 87,5/85m). Biało-czerwoni, czyli Polacy i Austriacy zdominowali zawody i zajęli razem pierwsze sześć pozycji.

W drugiej dziesiątce zmieścił się Kamil Stoch, który dzięki skokom na odległość 87 i 83,5metra zajął miejsce 13. Jakub Wolny (85,5/83,5m) z kolei zmieścił się w trzeciej dziesiątce zajmując miejsce 24.

Do drugiej serii nie awansował nasz najmłodszy reprezentant Paweł Wąsek (79,5m) zajmując miejsce 43.

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ

Liderem klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix pozostaje Yukiya Sato, ale goni do Dawid Kubacki, który traci do niego tylko 10pkt.

Kolejne i ostatnie zawody z cyklu już w przyszłą sobotę w niemieckim Klingenthal.