Inauguracja Pucharu Świata tuż tuż

Inauguracja Pucharu Świata tuż tuż

Już za dwa dni rusza Puchar Świata w skokach narciarskich. Jak wszyscy wiemy, inauguracja odbędzie się po raz kolejny w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza. Jak widzimy na zdjęciu z kamerki, skocznia powoli jest już przygotowywana do zawodów. Poszczególne kadry kolejno informują o tym, kto pojawi się na zawodach.

Wiemy, że Słoweńcy stawiają na swój najmocniejszy skład. Na Malince poskaczą: Timi Zajc, Anže Lanišek, Peter Prevc, Domen Prevc, Tilen Bartol, Anže Semenič i Rok Justin. Jak informuje trener Gorazd Bertoncelj, skoczkom, którzy ostatnio trenowali w Zakopanem (podobnie jak kadra Polski, Czech, Norwegii czy Szwajcarii) udało się oddać około dwudziestu skoków na torach lodowych. Z niektórych skoków trener może być zadowolony, ale twierdzi, że zawodnicy nadal mają rezerwy.

Jak już wcześniej informowaliśmy, Japończycy pojawią się w najsilniejszym składzie wraz z dominatorem poprzedniego sezonu, Ryoyu Kobayashim.

Kogo natomiast nie zobaczymy w Wiśle? Szwajcar Simon Amman już w ubiegłym sezonie informował, że nie lubi Wisły i nie zamierza już tam startować. Czterokrotny mistrz olimpijski ma zacząć sezon w fińskiej Ruce, gdzie dzięki fantastycznym warunkom atmosferycznym skocznia ma już być gotowa do skakania na śniegu w przyszłym tygodniu.

Pod znakiem zapytania stoi start w Wiśle najlepszego z Finów. Antii Aalto poinformował na swoich mediach społecznościowych o kontuzji kostki. Program rehabilitacji zaplanowany przez lekarza, trenera i fizjoterapeuty Janne Karppinena przebiega prawidłowo, ale nie wiadomo kiedy skoczek będzie mógł pojawić się na zawodach.

 

Informacja własna, mtv.fi, sloski.si

Anna Trybuś

Podziel się:

Dodaj komentarz