You are currently viewing Upadków w Wiśle nie zabrakło, amerykański skoczek kontuzjowany!
Decker Dean (fot. archiwum zawodnika)

Upadków w Wiśle nie zabrakło, amerykański skoczek kontuzjowany!

Inauguracja zimowego sezonu Pucharu Świata po raz trzeci odbywa się w Wiśle. Co roku przygotowanie zeskoku obiektu im. Adama Małysza jest jednak dla organizatorów sporym wyzwaniem. Dodatnie temperatury i brak naturalnego białego puchu powoduje, że lądowanie na nim jest też wyzwaniem dla zawodników. Trzech z nich podczas wczorajszych prób zakończyło swoje skoki upadkami.

 

W poprzednich latach zdarzyły się słowa krytyki związane ze zbyt twardym zeskokiem, na którym lądowanie przysparzało sporo problemów wielu zawodnikom. Niektórzy z impetem upadali, co wiązało się z ryzykiem bolesnych stłuczeń. W tym roku w Wiśle również nie zabrakło upadków i to już w pierwszym dniu zmagań.

8H7A9638 300x199 - Upadków w Wiśle nie zabrakło, amerykański skoczek kontuzjowany!
Siergiej Tkaczenko (fot. Julia Piątkowska)

Podczas piątkowych treningów po wylądowaniu upadł Kazach Siergiej Tkaczenko, co spowodowało chwilową przerwę poświęconą na poprawienie stanu zeskoku. Ponadto połamaniu uległy narty 20-leniego zawodnika. Samemu skoczkowi szczęśliwie nic poważnego się nie stało i był on w stanie wystartować w późniejszej rundzie kwalifikacyjnej.

W trakcie kwalifikacji odjazdu na nogach nie zakończył Amerykanin Decker Dean. Debiutujący w Pucharze Świata skoczek ze Stanów Zjednoczonych tuż po wylądowaniu 91,5 metrowej próby nie opanował uciekającej lewej narty, która chwilę później się wypięła. 19-latek ratując się przed uderzeniem twarzą w zeskok, amortyzował upadek lewą ręką. Okazuje się, że to doprowadziło do kontuzji. Mimo, że o własnych nogach opuścił zeskok, później sam poinformował o urazie.

„Wieczorem zwichnąłem mój bark i udałem się do szpitala. Wciąż jest we mnie duża pewność siebie, jednak czeka mnie krótka przerwa” – napisał na Instagramie. Tym samym uraz stawu brakowego wykluczy najprawdopodobniej pucharowego debiutanta z najbliższych narciarskich zmagań.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

World Cup debut!!! 🇵🇱 • Thank you everyone for the messages and kind words. Dislocated my shoulder tonight and went to a dope hospital. Confidence is still high but I will be taking a small break. 🦋 #dekfust #scroll

Post udostępniony przez Decker Dean (@deckerdean)

Z humorem do występu młodszego kolegi  z drużyny podszedł natomiast Kevin Bickner, który na Twitterze przy zdjęciu ilustrująycm upadek Deana, napisał: "Chciałbym pogratulować mojemu przyjacielowi i koledze z drużyny debiutu w Pucharze Świata".

Marius Lindvik PS.Zakopane.2018 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Upadków w Wiśle nie zabrakło, amerykański skoczek kontuzjowany!
Marius Lindvik (fot. Julia Piątkowska)

Nieprzyjemne zetknięcie z zeskokiem podczas piątkowych kwalifikacji stało się tez udziałem Mariusa Lindvika. Solidnie prezentujący się Norweg, który uzyskał 122 metry, właściwie na tzw. "linii upadku" nieco się poturbował. 21-latkowi nic poważnego się nie stało i uzyskał awans do niedzielnych zmagań indywidualnych, jednak był wyraźnie zdenerwowany zaistniałą sytuacją i wbił jedną z nart w śnieg.

Za zawodnikami pierwsze próby i pozostaje mieć nadzieję, że dzisiaj obędzie się bez przykrych sytuacji i upadków. Warto jednak zaznaczyć, że nawet sami organizatorzy pucharowych zmagań w Beskidach, w tym dyrektor obiektu im Adama Małysza, Andrzej Wąsowicz, a także sam patron obiektu pełniący funkcję dyrektora sportowego w polskiej kadrze, zaznaczają, że inny, późniejszy termin dla Wisły byłby korzystniejszy. Prawdziwie zimowa aura zamiast jesiennej umożliwiłaby znacznie lepsze przygotowanie obiektu. Dzięki temu byłoby bezpieczniej, a sami zawodnicy nie narzekaliby na panujące na zeskoku warunki.

 

informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz