Turniej Czterech Skoczni bez Severina Freunda. Niemiec ma nowy sportowy cel!
Severin Freund (fot. Julia Piątkowska)

Turniej Czterech Skoczni bez Severina Freunda. Niemiec ma nowy sportowy cel!

Podczas 68. Turnieju Czterech Skoczni nie zobaczymy Severina Freunda, który zmaga się ostatnio z problemami z kręgosłupem. Tym samym niekończące się perypetie zdrowotne mistrza świata z 2015 roku nadal trwają. Według trenera Stefana Horngachera, kolejny możliwy termin powrotu 31-latka na skocznię to styczeń 2020 roku.

 

Podczas zbliżającej się wielkimi krokami kolejnej edycji niemiecko-austriackiego tournee, nie zobaczymy Severina Freunda. Poinformował o tym szkoleniowiec niemieckiej reprezentacji, Stefan Horngacher. – Z pewnością nie będzie tam startował. Severin aktualnie trenuje i jego problemy z plecami są pod kontrolą, jednak on wciąż potrzebuje trochę więcej czasu. Nie jest możliwe przewidzenie dokładnego terminu jego powrotu, jednak w planach są ponowne skoki w styczniu – powiedział 50-letni Austriak.

Przypomnijmy, że utytułowany niemiecki skoczek po wielu problemach zdrowotnych związanych m.in. z więzadłami w kolanach, chciał powrócić do zawodów Pucharu Świata jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Później celem był Turniej Czterech Skoczni, a teraz plany te musi odłożyć na kolejne tygodnie. Aktualnie jak sam przyznaje, jego głównym celem są Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich, które odbędą się na koniec sezonu, w marcu, w słoweńskiej Planicy. – Jeśli dostanę się do drużyny na te zawody, wtedy będę mógł uznać to za swoje spore osiągnięcie – przyznał.

Przypomnijmy, że ze światowego czempionatu w lotach, Freund ma całkiem dobre wspomnienia. W 2014 roku w czeskim Harrachovie zdobył w tej prestiżowej imprezie indywidualny złoty medal.

 

Magdalena Ostrowska, Bartosz Leja
źródło: DSV

 

Podziel się:

Dodaj komentarz