Puchar Kontynentalny w Titisee-Neustadt odwołany!
Skocznia w Titisee-Neustadt (fot. Przemek Wardęga)

Puchar Kontynentalny w Titisee-Neustadt odwołany!

Przed świętami Bożego Narodzenia odwołano Puchar Kontynentalny w Engelbergu na skoczni Gross-Titlis-Schanze (HS-140). Dziś dotarła do nas informacja, że narciarskie zawody „drugiej ligi” w Titisee-Neustadt również się nie odbędą. Wszystko przez zbyt ciepłą aurę.

 

Zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego na skoczni Hochfistschanze (HS-142) w Titisee-Neustadt, miały się odbyć w dniach 3-4 stycznia 2020 roku. Niestety konkursy te nie dojdą do skutku, ponieważ z powodów braku opadów śniegu i wysokich temperatur, które o tej porze roku niespodziewanie sięgają nawet 10°C, organizatorzy nie są w stanie przygotować obiektu do bezpiecznej rywalizacji.

Oznacza to, że w czwartym periodzie sezonu 2019/2020 nie odbędą się żadne z zaplanowanych konkursów narciarskiej „drugiej ligi”. W związku z tym, żadna z reprezentacji nie wywalczy dodatkowego miejsca dla swojej nacji w zawodach Pucharu Świata w piątym periodzie. Mowa o zmaganiach w  konkursach w Predazzo, Titisee Neustadt, Zakopanem i Sapporo.

Na razie nie ma żadnych informacji na temat losów Pucharu Świata, który ma zostać rozegrany w Titisee- Neustadt w dniach 18-19 stycznia 2020 roku. Miejmy nadzieję, że do tego czasu, zimowa aura dotrze do niemieckiej Badenii-Wirtembergii.

 

źródło: FIS

 

Podziel się:

Dodaj komentarz