You are currently viewing Horngacher zdecyował, to koniec Turnieju Czterech Skoczni dla Freitaga

Horngacher zdecyował, to koniec Turnieju Czterech Skoczni dla Freitaga

Podczas gdy Karl Geiger wskakiwał na wyżyny swoich możliwości, Richard Freitag, który przed … sezonami walczył z Kamilem Stochem o wygranie 66. Turnieju Czterech Skoczni, tym razem został wycofany z tej rywalizacji już po rywalizacji w Oberstdorfie, gdzie nie przebrnął nawet kwalifikacji. Zdecydował o tym trener Stefan Horngacher.

 

Mimo, że początek zimowego sezonu nie był dla Richarda Freitaga udany, to 28-latek liczył na dobre otwarcie rodzimego turnieju. – Szczególnie nie mogę się doczekać startu w Oberstdorfie. Ja zazwyczaj startuję z pozycji atakującego, wychodzę z cienia, i właśnie z tego miejsca postaram się, żeby ten Turniej był dla mnie jak najlepszy – mówił.

Na Schattenbergschanze brutalnie te nadzieje zostały jednak zweryfikowane. Freitag kontynuował fatalną passę czterech konkursów bez żadnych pucharowych zdobyczy punktowych. Co więcej, po raz pierwszy od roku nie zdołał przebrnąć kwalifikacji – uplasował się w nich na odległym 59. miejscu i niedzielny konkurs spędził wyłącznie w roli kibica.

Trener niemieckiej kadry, Stefan Horngacher, postanowił szybko zareagować. Dziś rano podjął decyzję o wycofaniu swojego podopiecznego z kolejnych konkursów tournee. – Ritschi nie jest w stanie wpłynąć na swoje skoki tak, aby móc szybko osiągnąć wysoki poziom. Zdecydowaliśmy, że opuśći Turniej Czterech Skoczni i poświęci się treningowi w domu. Postaramy się odbudować jego formę na kolejne konkursy Pucharu Świata – argumentował szkoleniowiec z Austrii.

Niektórych rzeczy nie da się zrobić na siłę. Jak już słyszeliście, opuszczam Turniej i zamiast tego będę trenować i wykorzystam ten czas, aby popracować nad swoimi skokami. Gratulacje dla Karla Geigera, oczywiście będę kibicował moim kolegom z drużyny. Życzę wszystkim dobrego startu w Nowy Rok, do zobaczenia wkrótce – napisał Freitag na swoim profilu na Twitterze.

Podczas rywalizacji w Garmisch-Partenkirchen, miejsce ośmiokrotnego zwycięzcy zawodów PŚ zajmie teraz 21-letni Adrian Sell z niemieckiej kadry B.

Przypomnijmy, że Freitag drugi raz w karierze nie dokończy rozpoczętej rywalizacji w TCS. W sezonie 2017/2018 podczas zaciętej narciarskiej batalii z Kamilem Stochem, Niemiec zaliczył upadek podczas konkursu w Innsbrucku i z powodu stłuczenia uda nie przystąpił do finałowych zawodów w Bischofshofen.

 

źródło: Sport1.de / DSV / Twitter

 

Podziel się:

Dodaj komentarz