Dawid Kubacki: „Z mojej strony nie ma żadnej presji!”
Dawid Kubacki / fot. Julia Piątkowska

Dawid Kubacki: „Z mojej strony nie ma żadnej presji!”

Po konkursie na Bergisel w Innsbrucku, odbyła się w konferencja prasowa z trzema najlepszymi zawodnikami sobotnich zmagań. Zobaczcie co mieli do powiedzenia bohaterowie dzisiejszego popołudnia.

 

Marius Lindvik: Jestem bardzo zadowolony ze swojego dzisiejszego występu. Oddałem dzisiaj dwa bardzo dobre skoki jestem bardzo podekscytowany.
Nie znam skoczni w Bischofshofen, więc zobaczymy jak wszystko się tam potoczy.

 

Dawid Kubacki: Jestem całkiem zadowolony ze swojego drugiego miejsca, ale nie bardzo ze swojego drugiego skoku. Mam nad czym pracować i muszę się nad tym skupić. Bischofshofen to dla mnie po prostu kolejne zawody. Nie mam wpływu na to, jak inni skaczą, więc muszę się skupić na swoich skokach.
Współpracuje z psychologiem i mam kilka sposobów na radzenie sobie z presją i różnymi sytuacjami. Zresztą z mojej strony nie ma żadnej presji, może ewentualnie ze strony mediów.

 

Daniel Andre Tande: –Po Obesrtdorfie starałem się pracować nad moją techniką. Jestem zaskoczony swoim miejscem na podium dzisiaj, ale nie mogę narzekać. Marius jest w świetnej formie i będzie walczyć w Bischofshofen o trzecią wygraną i kto wie, może o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni.
Jakim człowiekiem jest Marius? Jest bardzo zrelaksowany, lubi długo pospać, jest kiepskim siatkarzem, ale ma bardzo dobrą technikę jeśli chodzi o skoki. Ciężko trenuje i bardzo miło go widzieć na pierwszym stopniu podium – opisuje kolegę z drużyny Tande.

 

Korespondencja z Innsbrucka: Julia Piątkowska

 

Podziel się:

Dodaj komentarz