You are currently viewing Koniec sezonu dla Manuela Fettnera! Co dalej z karierą Austriaka?
Manuel Fettner (fot. Julia Piątkowska)

Koniec sezonu dla Manuela Fettnera! Co dalej z karierą Austriaka?

Jeden z austriackich skoczków narciarskich, Manuel Fettner, postanowił przerwać dalsze starty w sezonie 2019/20. 34-latek, który występował w austriackiej części 68. Turnieju Czterech Skoczni, podjął taką decyzję po rozmowach ze swoim trenerem. Jej powodem są dolegliwości zdrowotne doświadczonego zawodnika.

 

Zarówno poprzedni sezon, jak i obecny jest dla Manuela Fettnera pasmem niepowodzeń. Po nie do końca udanej kampanii 2018/2019, kolejny sezon brutalnie zweryfikował formę Fettnera. W poprzednim sezonie zawodnik startował w konkursach Pucharu Świata, notując zadowalające rezultaty, w tym miejsca w pierwszej dziesiątce (8. miejsce Predazzo). Niestety pierwszym rozczarowaniem dla zawodnika był brak powołania na mistrzostwa świata w Seefeld, które odbyły się w jego rodzinnym kraju. Po tej imprezie, forma Fettnera zaczęła spadać, a sam zawodnik zaczął notować coraz słabsze rezultaty. 

Obecny sezon skoczek z klubu Innsbruck Bergisel rozpoczął w Pucharze Kontynentalnym, zaczynając sezon od siódmego miejsca w Vikersund. Kolejnych startów Fettner nie mógł zaliczyć do udanych. Doświadczony zawodnik w pozostałych startach plasował się drugiej dziesiątce zawodów.

Decyzja Fettnera o zakończeniu obecnego sezonu wiąże się ze słabą dyspozycją. W obecnym sezonie Austriak przystąpił do kwalifikacji w Innsbrucku i Bischofshofen, jako zawodnik grupy krajowej. Jedynie w Bischofshofen przebrnął kwalifikacje, plasując się na 41. miejscu w konkursie głównym.

Za pośrednictwem Instagrama, skoczek poinformował swoich fanów o swojej decyzji. „Sezon 2019/2020 był dla mnie krótki… Po zmaganiach na skoczniach, połączonymi z problemami żołądkowymi w ostatnich miesiącach, postanawiam zakończyć obecny sezon. Teraz będę miał więcej czasu, by moje ciało wróciło do dobrej kondycji oraz przybrało trochę wagi, aby być przygotowanym na starty w następnym sezonie” – napisał. Jak się okazuje, problemy zdrowotne, o których pisze to zakażenie żołądkowo-jelitowe, które uniemożliwiło mu odpowiednie przygotowanie się do zimowych startów.

Decyzja podjęta przez 34-letniego Austriaka, dla jego kibiców jest z pewnością rozczarowaniem. Sam Manuel Fettner jednak zapowiedział, że nie zamierza kończyć kariery i podejmie próbę powrotu w następnym sezonie.

 

Skład reprezentacji Austrii na zawody Pucharu Świata w Predazzo :

  • Stefan Kraft (4. miejsce w PŚ 2019/2020)
  • Philipp Aschendwald (7. miejsce w PŚ 2019/2020)
  • Daniel Huber (13. miejsce w PŚ 2019/2020)
  • Jan Hoerl (17. miejsce w PŚ 2019/2020)
  • Gregor Schlierenzauer (21. miejsce w PŚ 2019/2020)
  • Michael Hayboeck (26. miejsce w PŚ 2019/2020)

 

Michał Pasek, Magdalena Ostrowska
źródło: oesv.at / Instagram

 

Podziel się:

Dodaj komentarz