You are currently viewing PK Klingenthal: Pedersen zwycięża, Stękała jedynym punktującym Polakiem [WYNIKI]
Robin Pedersen (fot. Julia Piątkowska)

Robin Pedersen zwyciężył w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Reprezentant Norwegii oddał skoki na odległość 139,5 i 125,5 metra. Spośród pięciu polskich skoczków, punktował jedynie Andrzej Stękała.

Clemens Aigner CoC.Zakopane.2017 fot.Magdalena.Janeczko 300x200 - PK Klingenthal: Pedersen zwycięża, Stękała jedynym punktującym Polakiem [WYNIKI]
Clemens Aigner (fot. Magdalena Janeczko)

23-letni Norweg pewnie zwyciężył w dzisiejszych zawodach dzięki skokom na odległość 139,5 i 125,5 metra. Dla Pedersena było to trzecie zwycięstwo i ósme podium w narciarskich zawodach „drugiej ligi” w karierze. Młody zawodnik dał jednocześnie sygnał trenerowi norweskiej kadry A, Alexadrowi Stoecklowi, że jest gotowy na powrót do Pucharu Świata.

Drugie miejsce po awansie o sześć pozycji zajął dziś na Vogtland Arenie (HS-140) reprezentant Austrii, Clemens Aigner. Stały bywalec zawodów PK wywalczył drugą lokatę dzięki skokom na odległość 126,5 i 136,5 metra. Dla 26-latka było to już 31. podium w cyklu PK w sportowym dorobku. Trzecie miejsce zajął kolejny z Austriaków, Stefan Huber (134,0 / 128,0 m), który po pierwszej serii zajmował drugie miejsce. Nieco krótszy finałowy skok spowodował jednak spadek na najniższy stopień podium. Młodszy z austriackich braci już po raz jedenasty zmieścił się w czołowej trójce zawodów Pucharu Kontynentalnego.

Stekala Andrzej MP.Wisla .2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Klingenthal: Pedersen zwycięża, Stękała jedynym punktującym Polakiem [WYNIKI]
Andrzej Stękała (fot. Julia Piątkowska)

Tuż za podium znalazł się Słoweniec Ziga Jelar (129,5 /134,0 m). Piąte i szóste miejsce zajęli kolejni reprezentacji Austrii, Clemens Leitner (133,0 / 127,0 m ) i Markus Schiffner (130,0 /128,0 m). Warto zauważyć, że utytułowany Japończyk "zesłany" do pucharowego "zaplecza", Noriaki Kasai, zajął dziś siódme miejsce po skokach na odległość 138 i 122,5 metra. Są to jego pierwsze punkty, które zdobył tej zimy, i tym samym można stwierdzić, że 47-letni "weteran skoków" nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Jedynym Polakiem, który wystąpił w finałowej serii i zdobył jeden pucharowy punkt był Andrzej Stękała. Po pierwszej serii, w której skoczył 124 metry zajmował 19. miejsce, jednak finałowa próba na 108 metrów spowodowała spadek na 30. pozycję. Na pierwszej serii swój udział w konkursie zakończyli: 35. Paweł Wąsek (121,0 m), 37. Tomasz Pilch (125,0 m), 43. Kacper Juroszek (120,0 m) oraz 52. Klemens Murańka (110,5 m).